Hra ArmA: Armed Assault – oblíbená bojovka na styl Operace Flashpoint

ArmA Armed Assault - oblíbená bojovka na styl Operace Flashpoint

Je to nějaká novinka? Ne, dá se říci, že pokračovatel série legendární natolik, že ji znají důvěrně snad všichni čeští hráči. ArmA: Armed Assault má hodně společného s Flashpointem, ale jde si svou vlastní cestou. Bohemia Interactive hru vydali na přelomu let 2006 a 2007, zájem o ni byl také ve Velké Británii a díky editoru misí je o zábavu postaráno klidně na celou zimu, pokud se vám tento herní titul dostane pod kůži. Tentokrát budete hrát „kdesi“ v Atlantiku, soupeří spolu demokratická monarchie a komunistická vláda, každá z frakcí ovládá zhruba polovinu fiktivního ostrova Sahrani.

First person akce se zajímavou grafickou stránkou

Ostrov má celkem 98 kilometrů čtverečních, takže o úkryty, překvapení a nečekané zvraty v herním světě Army jistě nebude nouze. Výhodou je také český dabing, díky kterému budete mít hodně autentické pocity aneb v kůži vojáka na jedničku. Inspirace v ozbrojených konfliktech dvacátého století se jistě nezapře, Vietnam nebo Korea je v ArmA: Armed Assault také vidět (mrkněte na mapu a na první pohled uvidíte Korejský poloostrov? Stačí trochu fantazie), ale samotný příběh je fikce jako vyšitá.

Video trailer gameplay: Hra ArmA: Armed Assault

Taktika je na prvním místě, ale musíte také umět dobře ovládat svou zbraň. Při tónech hudby, o kterou se postaral Ondřej Matějka, budou přestřelky ještě o něco napínavější. Vyzkoušet pak můžete i expansion pack s podtitulem Queen´s Gambit, který vyšel v roce 2007 a který přidává pár nových jednotek, zbraní a zajímavých misí.

Taktická hra, která má zajímavý příběh

ArmA: Armed Assault získala na GameRankings hodnocení 73,41 %, CVG jí udělilo 8,4/10 a MetaCritic potom 74. Průměrné skóre? Bezesporu ano, ale jistě také záleží na vkusu hráče. Přidáte se, když vás vlast povolá do zbraně? Užijte si nejlepší americké zbraně v jednom balíčku, protože série ArmA je oblíbená nejen v česky mluvícím prostředí a byla by škoda ji dopředu zavrhnout.

Chci hrát hru ArmA: Armed Assault

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.