ArmA: Armed Assault – oblíbená bojovka na styl Operace Flashpoint

ArmA Armed Assault - oblíbená bojovka na styl Operace Flashpoint

Je to nějaká novinka? Ne, dá se říci, že pokračovatel série legendární natolik, že ji znají důvěrně snad všichni čeští hráči. ArmA: Armed Assault má hodně společného s Flashpointem, ale jde si svou vlastní cestou. Bohemia Interactive hru vydali na přelomu let 2006 a 2007, zájem o ni byl také ve Velké Británii a díky editoru misí je o zábavu postaráno klidně na celou zimu, pokud se vám tento herní titul dostane pod kůži. Tentokrát budete hrát „kdesi“ v Atlantiku, soupeří spolu demokratická monarchie a komunistická vláda, každá z frakcí ovládá zhruba polovinu fiktivního ostrova Sahrani.

First person akce se zajímavou grafickou stránkou

Ostrov má celkem 98 kilometrů čtverečních, takže o úkryty, překvapení a nečekané zvraty v herním světě Army jistě nebude nouze. Výhodou je také český dabing, díky kterému budete mít hodně autentické pocity aneb v kůži vojáka na jedničku. Inspirace v ozbrojených konfliktech dvacátého století se jistě nezapře, Vietnam nebo Korea je v ArmA: Armed Assault také vidět (mrkněte na mapu a na první pohled uvidíte Korejský poloostrov? Stačí trochu fantazie), ale samotný příběh je fikce jako vyšitá.

Video trailer gameplay: Hra ArmA: Armed Assault

Taktika je na prvním místě, ale musíte také umět dobře ovládat svou zbraň. Při tónech hudby, o kterou se postaral Ondřej Matějka, budou přestřelky ještě o něco napínavější. Vyzkoušet pak můžete i expansion pack s podtitulem Queen´s Gambit, který vyšel v roce 2007 a který přidává pár nových jednotek, zbraní a zajímavých misí.

Taktická hra, která má zajímavý příběh

ArmA: Armed Assault získala na GameRankings hodnocení 73,41 %, CVG jí udělilo 8,4/10 a MetaCritic potom 74. Průměrné skóre? Bezesporu ano, ale jistě také záleží na vkusu hráče. Přidáte se, když vás vlast povolá do zbraně? Užijte si nejlepší americké zbraně v jednom balíčku, protože série ArmA je oblíbená nejen v česky mluvícím prostředí a byla by škoda ji dopředu zavrhnout.

Chci hrát hru ArmA: Armed Assault

Filmy, knihy, hry

Aquanox Deep Descent

799 

Filmy, knihy, hry

Wolfenstein: Youngblood

199 

Filmy, knihy, hry

Two Point Hospital

1 099 

Filmy, knihy, hry

Two Point Hospital

1 099 

Filmy, knihy, hry

WWE 2K20

999 

Filmy, knihy, hry

WWE 2K20

999 

Filmy, knihy, hry

Need for Speed Heat

649 

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.