Hra Counter-Strike: 1.6 – jedna z TOP her z dílny Valve

Counter-Strike 1.6 - jedna z TOP her z dílny Valve

Hra, o které musel slyšet už naprosto každý. A kdo snad ne, ten by zřejmě pocházel ze světa, kde se ještě u televize točí kličkou. Counter-Strike je fenoménem z dílny Valve, jenž nás provází už od přelomu tisíciletí a nabídne i pestré varianty pokračování. Verze 1.6 této legendární počítačové hry, přístupné hráčům od dvanácti let věku (a ruku na srdce, kdo tohle přikázání někdy neporušil?), je k dispozici nejen v single playeru, ale především pak o mnoho zábavnější síťové hře. Pamatujete?

Dva týmy a spoustu vystřílené munice

Vypadá to na první pohled jednoduše, mód Demolition, který hraje mezi hráči všech věkových a sociálních skupin prim, přináší souboj protiteroristické jednotky a teroristů. Za koho si zahrajete tentokrát? Teroristé mají za úkol položit bombu, komando pravdy má jediný úkol – nálož nesmí explodovat.

Video trailer gameplay: Hra Counter-Strike: 1.6

Pestrá směsice různých zbraní, ať už určených spíše pro mafiány nebo zásahové jednotky policie a armády. Těžký kulomet, útočná puška, samopal a pistole, ale i bednička s granáty, taktická vesta nebo helma. Zahrát si můžete vlastně kdekoliv, variabilní mapy vás provedou celým světem. Valve Corporation připravili zdánlivě jednoduchou hru, jejíž hratelnost potěšila všechny, kdo se nudili během hodin školní informatiky nebo si chtěli zkrátit předlouhé deštivé odpoledne.

Counter-Strike je modifikací původní hry Half-Life, verze 1.6 běží na jejím enginu, pokračování už se pak drží druhého dílu této oblíbené série. Vyberete si AK-47, tedy zbraň teroristů nebo M4A1 aneb tvrdou pěst spravedlnosti? Rozdíl je jasný, první z variant je přesnější jen v menších salvách, ale nabídne silnější střelivo.

Hra jako Counter-Strike: 1.6 si připsala na své konto skutečně mimořádné hodnocení, ale je třeba dodat, že dílo, za nímž stojí dvojice Minh Le a Jess Cliffe, žije už dvě desetiletí vlastním životem, a kromě PC hraní se podívala i na Xboxy. Kdo si jednou zahrál, neodolá – nejen proto, že původní instalační balík má jen něco přes 300 MB a rozchodíte jej i na strojích z kategorie prehistorických.

Chci hrát hru Counter-Strike: 1.6

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.