Hra DOOM Eternal – zažijte boj dobra se zlem v pekelné hře

Hra DOOM Eternal - zažijte boj dobra se zlem v pekelné hře

Hra, která jako by přímo vypadla z horoucích pekel! Minimálně jednu její variantu jste si zahráli, ať už na prehistorickém nebo modernějším stroji. Země je zaplavená démony a jedinou nadějí jste vy v roli osvoboditele od podobného zvěrstva. DOOM je určen pro hráče od osmnácti let, série je peklem se vším všudy. Bethesda Softworks vydali v roce 2020 first-person střílečku, na níž hráčská obec čekala skutečně dlouho…

Video trailer gameplay: Hra DOOM Eternal

Věčný souboj dobra se zlem zase začíná

Více než půl roku po tragédii na Marsu přišli na planetu Zemi démoni, pozabíjeli více než polovinu populace a na vás je nyní, abyste se snažili zvrátit nepříznivý stav věcí – nepříznivý pro lidstvo jako takové. V den, kdy byla hra vydána, zahrálo si ji na Steamu už více než sto tisíc hráčů, což je například v porovnání s Doom 2016 číslo o mnoho vyšší. Odpovídá tomu i hodnocení od Metacritic, kde je PC verze na 88 bodech ze 100 a verze pro PS4 má jen o bodík méně. Co dalšího na nás čeká v DOOM Eternal?

Online multiplayer v podobě BattleMode umožní bitku s dvěma démony naráz, ve které se dočasně převtělí vaši online kolegové. Pět miniher rozhodne o tom, jestli vyhraje dobro nebo zlo – a pak celou akci můžete klidně zopakovat. Kritikům se líbí také podmanivý soundtrack a kampaň, díky níž si užijete hodiny (nejen) noční zábavy s hororovou tématikou. S výbušninou nebo samopalem bude určitě zábava, plamenomet zlikviduje démony velmi spolehlivě také. Tím jsme ale zbraně pouze načali, jejich výčet bude mnohem širší a zejména v multiplayeru si jich užijete víc než dosti. Některé už důvěrně znáte z předchozích her, Praetor oblek je tu novinkou a potěší vás po všech stránkách.

Grafika je zase lepší, soundtrack zní podmanivěji

Hudební doprovod herní série DOOM patřil ke skvostům a ani zde rozhodně v ničem nezaostává, pusťte si jej do nočních sluchátek klidně také. Členité prostředí, ve kterém se opravdu vyřádíte, je také velké plus. Krvavá střílečka, se kterou si užijete zábavnou podívanou, má ale vyšší nároky na grafiku. Ty doporučené jsou GeForce GTX 1060 s 6 GB paměti, Intel Core i7-6700K přijde také více než vhod. Zvládne tohle vaše PC? Tak se připravte na nesmrtelnost a pobijte démony napříč všemi dnes dostupnými světy!

Chci hrát hru DOOM Eternal

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.