Hra Half-Life: Alyx – užijte si klasickou first person střílečku

Hra Half-Life Alyx - užijte si klasickou first person střílečku

First Person střílečka, která je jednou z velkých herních novinek roku 2020. Valve se opět vyznamenali a navázali na Half-Life číslo jedna z roku 1998 a dvojku, jíž pustili do oběhu o šest let později a změnili navždy nejen klasické PC hraní. Máte VR Headset? Pak si té zábavy užijete ještě mnohem více, žádný strach! A to v rodné řeči, protože Half Life novinka podporuje osmadvacet jazyků a rozhraní a titulky budou i v češtině, byť zvuk samozřejmě jen a jen anglicky. Příběh se odehrává na pomezí prvního a druhého dílu, respektive přesněji pak pět let před začátkem dvojky. Cíl je zdánlivě jednoduchý, dostaňte do své moci zbraň, která strčí do kapsy tisíce dalších.

Video trailer gameplay: Hra Half-Life: Alyx

Budete se jmenovat Alyx Vance

Lidstvo má ještě jednu šanci. Rodinu Vanceových, doktora Eliho a Alyx, postavu jeho dcery, za níž budete hrát vy. Vezměte tedy do ruky brokovnici a zažijte si s Valve natolik propracovanou virtuální realitu, jako byste byli v samém centru dění. Nezapomeňte, systémové požadavky jsou možná trochu přísné. Bavíme se teď o minimálních – Intel Core i5-7500, 12 GB RAM a 6 GB GTX 1060, to je určitě slušná porce i na jiné herní tituly. Nedá se nic dělat, za pocit totální reality se platí vysokými nároky.

Vývoj hry začal s rokem 2016 a na startu bylo asi osmdesát lidí, což bylo samo o sobě v historii Valve nejvíce. O tom, že odvedli opravdu dobrou práci, svědčí jediné – první den vydání si Half-Life: Alyx zahrálo více než čtyřicet tisíc hráčů a hodnocení například na IGN dosáhlo plného počtu bodů, tedy 10/10, GameSpot dal devítku a Metacritic napsali velmi solidních 93/100. Co více dodat, že? Na VR Awards dostala novinka od Valve dokonce ocenění Hry roku a dočkala se i dalších prvotřídních ohlasů.

Jste jedním z nejchytřejších lidí na světě

Po otci jste zdědila špičkový mozek, jako Alyx tak budete mít výhodu při zkoumání řady hlavolamů, protože hra v podání Valve rozhodně není vždycky jen a pouze o nějakém bezduchém střílení do davu nepřátel. Čeká na vás i originální soundtrack, připravený Mikem Moraskym. Combine jsou snad všude a na vás – v roli Alyx – bude zatnout této zdánlivě všemocné organizaci tipec. Je vás jen hodně málo, ale vydáte za tisíce dalších. Pokud jste Half-Life na přelomu tisíciletí opravdu milovali, je podobná hra spíše povinností než tématem, které byste měli „jen“ zvažovat.

Chci hrát hru Half-Life: Alyx

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.