Hra Anthem – bojujte s nepřátelskými mimozemšťany

Hra Anthem - bojujte s nepřátelskými mimozemšťany

Je vše, za čím stojí proslulí Electronic Arts, skvělý počin hodný následování? Možná to platilo pro starší verze NHL, ale jaká je hráčská recepce online akční videohry Anthem, která spatřila poprvé světlo světa už v únoru 2019? Vymyšlená planeta, která se jmenuje Coda, je pořádně žhavá. Dojde tu totiž k přestřelce mezi mnoha nepřáteli. Mimozemšťané už jsou připravení a je jich opravdu celá legie. Rozhodně ale nejde jen o prst na spoušti, protože taktika je v týmu, který povedou hráči starší 16 let, neméně důležitým prvkem. Klasická third person střílečka a otevřený svět, kde kooperujete s dalšími třemi přáteli. Proč ne, že?

Video trailer gameplay: Hra Anthem

Vybudujte si vzájemné vztahy s postavami

Některé nehratelné postavy s vámi mohou mít dobré vztahy, ale nečekejte, že tahle planeta bude prvoplánově nějak přátelskou. V tomto RPG vyhrává ten, kdo má víc munice, tak to ve válkách prostě chodí, ať už se konají kdekoliv. Připravena je pestrá směsice nepřátel, ale také čtveřice bojových obleků, v nichž se skrývá ono pomyslné tajemství síly. Engine Frostbite 3 běží velmi plynule a spolehnout se můžete i na Sarah Schachner, starající se o hudební doprovod hry Anthem. Vývoj přitom začal už po roce 2012 a rozhodně bylo co připravovat. Oblek zvaný Colossus dostojí svému jménu, stane se z vás něco, co prostě nejde jen tak prostřelit. S Interceptorem na sobě zase budete patřičně pohyblivější v širokém terénu, což se také výborně hodí. Superoblek je ochranou nad jiné a kdo je má, kyne mu vítězství.

Recepce hry nebyla zase tak skvělá, je pravda, že Metacritic udělili PC verzi jen 59 bodů a Xbox variace nebyla o mnoho lepší (65 ze 100 možných). I když je pravda, že titul z Game Critics Awards 2018 jako nejlepší akční hra – to zní vskutku dobře a zanechává v hráčích očekávání, co možná hra stoprocentně nesplnila. Uvidíte sami!

Chci hrát hru Anthem

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.