Hra Counter-Strike: Global Offensive – kdo ji ještě nezkusil?

Hra Counter Strike: Global Offensive - kdo ji ještě nezkusil?

Kdo někdy nehrál hru jako CS, jako by snad ani neměl doma počítač. Bez ohledu na generaci nebo pohlaví, do tohoto žánru zabrousili snad všichni, kteří se vydali na cestu do online světa. O verzi 1.6 už kolují legendy, ale Global Offensive, jíž si představíme dnes, je přeci jen o něco mladší. Vydána byla totiž v létě 2012 a je čtvrtým pokračováním série, kde spolu bojuje protiteroristické komando a ti, s nimiž se podle některých lidí zásadně nemá vyjednávat.

Video trailer gameplay: Hra Counter Strike: Global Offensive

Miliony nadšených hráčů až do dnešního dne

Skoro 21 milionů hráčů si alespoň jednou v říjnu 2020 zahrálo CS: GO, hra je tedy celosvětově stále velmi populární – ať už na platformě Steam nebo i jinde. Komunita je stále hodně početná a má i českou větev, podporovaných jazyků je celkem 28. Jde nicméně jen o rozhraní, protože zvuk byl, je a bude v angličtině. Vzhledem k tomu, že vaší grafické kartě stačí 256 MB a dalším požadavkem je 2 GB RAM, je jasné, že CS: GO si zahrajete i na strojích z kategorie skutečně archaických, i když samozřejmě musíte počítat s hodně osekanými detaily.
Akční hra od Valve stála doslova jen pár eur a díky aktualizaci z prosince 2018 je možné ji hrát jako Free-to-play, takže pokud se rozhodnete zpříjemnit si klasickou střílečkou dlouhé zimní večery, nic vám v tom nebrání. Counter Strike s pořadovým číslem 4 si zahrajete nejen na Windows, ale i PlayStationu 3, Xboxu 360 či Lixunech.

Mise s bombou nebo rukojmími?

Vybírat můžete i z mnoha zajímavých misí. Mód, ve kterém máte za cíl zůstat po výsadku jako poslední přeživší na mapě, osvobodit rukojmí, zajistit a zpacifikovat bombu, která pomalu, ale jistě odtikává. Ale také mód jako Flying Scoutsman, ve kterém dostanete jen dvě zbraně – odstřelovačku a nůž – a cílem je, jako všude jinde, prostě přežít!

Counter Strike: Global Offensive přidává řadu nových zbraní a graficky odlišné zpracování map, ale pořád jde v zásadě jen o jedno a totéž – střílečku s vynikající hratelností, která má vysoké hodnocení napříč celým hráčským kolektivem. Hra se dočkala i řady nominací a vyhrála na The Game Awards 2015 cenu pro „Hru roku v kategorii eSportů“. Není divu, Eurogamer ji ohodnotil 9/10, Destructoid dokonce 9,5/10. Popularita je tedy zřejmě zaručena i do časů budoucích, nejen díky tomu, že se už několik let pořádá světový šampionát – na který se už nově podívá 24 soupeřících týmů. Pistole, granát, puška, samopal nebo kouřový granát a Molotovův koktejl, to vše patří do klasické výbavy milovníků hry, jako je právě Counter Strike…

Chci hrát hru Counter Strike: Global Offensive

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.