Hra Destroy All Humans! – zabraňte mimozemšťanům ve zničení naší planety

Hra Destroy All Humans - zabraňte mimozemšťanům ve zničení naší planety

Mimozemské téma je hodně populární, a zvláště po přelomu tisíciletí se vyrojilo množství her, kde bojujete s návštěvníky z vesmíru a hodláte jim pořádně pocuchat kožich za tu nezvanou návštěvu na naší krásné planetě. Tentokrát se však role prohodí a vy naopak budete tím, kdo trápí lidstvo až téměř k nevydržení. Malým mužíčkem, jenž jako by vypadl z komiksů, umí rychlé pohyby a má v drápech futuristickou zbraň. Zní to dost nadějně? Potom je hra jako Destroy All Humans! určená vlastně právě vám, tak přejeme dobrou chuť! A dejte lidem, co proto!

Video trailer gameplay: Hra Destroy All Humans

Atmosféra padesátých let je dokonalá

Zeměkoule bude přesně taková, jako během padesátek. Takže o to překvapenější budou lidé, když se zjevíte a začnete jim dávat najevo, že už rozhodně nejsou na světě pány a vládci. Můžete to brát jako takovou jednu výchovnou! Němečtí vývojáři z Black Forest Games přinášejí remake původní hry, která se stala legendou pro fanoušky prvních konzolí. Už je to skoro dvě desetiletí, ale vzpomínky zůstanou. Jde vlastně o záchrannou misi, protože kamarád hlavního hrdiny je v ohrožení, dostal se na naši planetu po havárii svého vznášedla. A cílem je jedno jediné – co nejdřív ho najít, než se vědci pokusí zjistit, co se tady vlastně děje.

Berte to jako parodii a nadsázku, která si trochu bere na paškál i lidstvo jako celek. Crypto-137, jak zní plné občanské jméno hlavního hrdiny a současně název nepříjemného onemocnění, je také svého druhu průzkumnou jednotkou vesmířanů se svými úkoly a stanovenými cíli. Příběh z padesátých let, tedy v první fázi studené války a době, kdy došlo k událostem v Rosswellu, je vlastně téměř symbolický. Vtip rozhodně nechybí, anální sonda je k dispozici také a určitě ji dobře znáte z nejmenovaného amerického animovaného seriálu. Snad jen zde dojde k jisté změně, protože pokud ji vystřelíte na člověka, způsobuje po krátké chvíli bolestivé ukončení života. Jejím cílem tedy není už jen pozorování a výzkum.

Oblast 51 je věčně živá a co se v ní děje, dodnes spíše nevíme. Nekorektnost humoru je poměrně silnou kávou, bavit se tedy budou hlavně ti, kdo se nad nějakou věcí neurazí a platí za lidi, co se smějí vlastně všemu. Úplně všemu, prosím. Lidem bouchají hlavy, když se jim milý Crypto vloupá do myšlení a přinutí jejich tělo k podobné reakci. A to je jenom začátek!

Lidé se do Crypta doslova zamilují

Tohle sice patří spíš do nového milénia, ale měnám se tentokrát opravdu věnovat nebudeme. Totiž, Crypto-137 je miláčkem davů, když si to jenom bude přát. Čeká vás řada misí, při kterých si pěkně procestujete Ameriku křížem krážem. Obsah je nový a původní hrou je spíše jenom inspirován a dotažen k dokonalosti, odpovídá nárokům 21. století a jeho hráčů. Mise jsou relativně nenáročné, ale když se jim budete věnovat a seberete i pár lidí s sebou na loď, znamená to bonusy – a totéž platí i pro faunu naší krásné planety. Pokud se chcete zlepšovat, dáte si záležet a budete rozvíjet svou postavu. Nebyla by škoda ustrnout na jednom levelu s tím, že vše proběhnete a nechcete být super mimozemšťanem?

Sbírejte materiál a vylepšujte si DNA, přesně takové to je ve hře, kde se stanete alespoň na pár chvil někým z jiné planety a dost možná i galaktické sféry. Původní počin, o který se postaralo kdysi v herním dávnověku (červen 2005) Pandemic Studios, se tak dočkal zdatného nástupce, jenž rozhodně oplývá potenciálem. Snad jen škoda, že všichni ti vojáci a lidé působí, jako by šlo o klony a autoři si nevyhráli o trochu více. Vychutnejte si barvy i netradiční humor, ale také mutanty, kteří se mohou stát z vašeho mimozemšťana, když se budete hře poctivě věnovat a odbydete si každou výzvu v příběhu.

Chci hrát hru Destroy All Humans

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.