Hra Far Cry Primal – přeneste se do období lovců

Hra Far Cry Primal - přeneste se do období lovců

Zajímavá hra v podání Ubisoftu, akční pecka s prostředím, které vás jednoduše vtáhne do děje. Vydání se další pokračování oblíbené série Far Cry dočkalo v únoru 2016 a díky němu se v čase přeneseme tisíciletí nazpět. Zahrát si budete moci za lovce jménem Takkar, v zemi Oros, kde spolu soupeří trojice kmenů na život a na smrt. Díky Takkarovi budete reprezentovat lid Wenja, ale jsou tu další dva národy, Udam a Izila. Kterému budete fandit?

Video trailer gameplay: Hra Far Cry Primal

Zvířata, která si můžete ochočit

Chtěli jste mít svého mazlíčka z pravěku? V zemi Oros se v mezolitu dočkáte, že to bude reálné alespoň na PlayStationu, Xboxu nebo PC. Kolik na vás čeká zbraní? Nacházíte se v pravěké fázi vývoje technologií, nečekejte proto mnoho – Far Cry Primal nabídne trojici luků, univerzální oštěp a dvojici palic, z nichž každá má ale průraznost šrapnelu. Cíl hry? Založit osadu, nabírat nové členy, ideálně ty, kteří mohou být něčím užiteční a v rámci základního příběhu pak rozvíjet vše, co rozvíjet ve vaší nové vesničce jde. Mimochodem, když budete chtít, využijete oheň – ten zaplaší nejen zvířata, ale také pomůže ve chvílích, kdy byste nejraději vesnici protivníků zapálili. A proč by ne?

Kdo má rád zvířátka, bude mu Far Cry Primal ku prospěchu. Ochočit si medvěda, jaguára nebo jezevce je zábavou na dlouhé hodiny, zvláště pokud první dokáže úspěšně bojovat v kontaktním boji, druhý útočit ze zálohy a být dostatečně potichu a třetí pak zvládne další zákeřné neslyšné akce. A co třeba šavlozubý tygr nebo sova, se kterou si ověříte, jestli je v sousední vesnici to, co zrovna potřebujete. Ano, zvěd, a ještě k tomu od přírody tak inteligentní…

Stopování, souboje a toulání se pravěkem

Česká verze určitě potěší, podobně jako nezvyklá rozmanitost hry, na což jsme ani s Ubisoftem a jeho akčními perlami už přeci jenom trochu zvyklí. Příběh je označován za slabší, ale misí se nemusíte jen striktně držet. Dělejte si prostě to, co chcete a těšte se na rozšíření v podobě mamutí mise. Pralidský jazyk je dost primitivní a možná jej pochopíte až po druhém přečtení. A je to jistě záměr, copak byste si před deseti tisíci lety dělali nějaké starosti s obsáhlou a sofistikovanou gramatikou?

K ruce vám bude vynálezce Wogah nebo šaman Tensay, jenž vás dokonale zfetuje a přivede na jiné myšlenky. Graficky je hra velice hezká a zvláště, pokud milujete divoká zvířata, budete se cítit jako v ráji. Splníte misi a přidá se k vám další parta pokrevních bratří z kmene Wanja, jak jednoduché, že? Podobně jako ve Far Cry 4, kde si projdete horská údolí, i tady na vás čeká nevšední nebezpečí a pořádná porce vzrušení. Pozdravte se s nosorožcem, mamutem nebo jelenem a hurá do akce. A že se budete cítit jako doma? Far Cry Primal se možná odehrává blíž, než byste čekali, ale to zjistíte sami.

Chci hrát hru Far Cry Primal

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.