Hra Life Is Strange 2 – vžijte se do zápletky příběhu dvou bratrů

Hra Life Is Strange 2 - vžijte se do zápletky příběhu dvou bratrů

Hra, která spatřila poprvé světlo světa v září 2018 a v níž Dontnod Entertainment připravili adventuru, která měla ještě čtyři další pokračování – pátý díl vyšel až v prosinci 2019, takže věrní fanoušci si na celé dílo museli ještě nějakou dobu počkat. Úplně nový příběh, který si jde svou vlastní cestou a nekopíruje díl číslo jedna, ale za to rozhodně stál. A jaká je zápletka? Bratři Sean a Daniel Diazovi utekli z domova a jejich dobrodružství rozhodně nebude procházka růžovým sadem či dokonce růžovou zahradou. Právě naopak, šestnáctiletý Sean a devítiletý Daniel žili s tatínkem Estebanem, jehož zastřelí zasahující policista.

Video trailer gameplay: Hra Life Is Strange 2

Velmi zajímavý soundtrack potěší

Doprovodná hudba k Life is Strange 2 je podmanivá a vryje se vám určitě do paměti, což je velké plus této hry – jen dokreslí atmosféru, jež by se doslova dala krájet. Jonathan Moreli odvedl dobrou práci. Škoda je ale poněkud odbytější grafiky, která finální hodnocení bezesporu mírně srazí. Max a Chloe se už v příběhu neobjeví, tentokrát dostala příležitost bratrská dvojice, která se o sebe musí starat sama. A také bude utíkat před muži zákona, protože mladší bráška v sobě najde sílu k psychické rázové vlně a zničí vše okolo. Námět na román? Bezesporu.

Mají jen jeden druhého a jinak jsou psanci, takže je jasné, že jejich vzájemné pouto musí být až mimořádné. O silné emoce pak není nouze, Sean musí malého Daniela ochránit a naučit jej, co je správné a co špatné, což není z pohledu staršího sourozence, do té doby zvyklého žít poněkud zahálčivě, vůbec jednoduchá záležitost. Ze Seattlu do Kalifornie, cestou projít Portland, přežívat v lesích, když to počasí dovolí, ulicích, kam nikdo příliš nechodí, opuštěných budovách nebo i čerpacích stanicích, kde nehledají naftu, ale jídlo – bratři to mají v životě už od začátku těžké, ale právě v tom je mystika jejich příběhu. Provází je ještě malé štěně, které pojmenují Mushroom.

Hodnocení je v jednotlivých epizodách různé

Pokud vezmeme v potaz kompletní sezonu, je hodnocení od Metacritic pro PC verzi na 70 bodech, PlayStation 4 získal bodů 78.

První epizoda Roads získala 80, resp. 81, ale třetí díl – Wastelands – zase obdržel 78, resp. 75 bodů. Nominace na Gamescom v kategoriích Best Casual Game a Best Family Game ale má značnou vypovídací hodnotu.

Chci hrát hru Life Is Strange 2

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.