Hra Maid of Sker – užijte si hororovou akci

Hra Maid of Sker - užijte si hororovou akci

Silné zážitky pro všechny, kteří se rádi bojí! To slibuje Maid of Sker, first person hororová akce, za níž stojí firma Wales Interactive. Podíváte se na západní pobřeží Velké Británie, najdete mnoho odkazů na velšské tradice. Host do domu, brokovnici do ruky, to je heslo, se kterým budete ve hře pracovat téměř neustále. Léto 2020 bylo hodně žhavé, tento survival horor je příjemně okořenil a dodal zábavu pro dlouhé večery. Bude ale lepší dýchat mělce, aby vás neslyšeli. A kdo? To se brzy dozvíte.

Video trailer gameplay: Hra Maid of Sker

Na samém sklonku devatenáctého století

Připravte se na originální příběh, jenž čerpá z velšské historie. Příběh Elisabeth Williamsové z roku 1898 má v sobě prvky hororu i keltského folklóru. Uslyšíte tradiční velšskou hudbu a dočkáte se realistických vizualizací, 1080p a 60fps jako minimum, to jsou zajímavá čísla a rozhodně je na co se těšit. Tatínek drží svou dceru pod zámkem, aby nešla k nápadníkovi, takový scénář si umíme představit v každé vísce. Tolik inspirace vývojářů. Ve Sker House se to majitelům moc nelíbilo, ale hra vznikla a její atmosféra vás zaručeně strhne. Vaše protivníky potěší každý zvuk, který uděláte. Když ale zůstanete tiše a ve stínu, jednoduše vás prakticky ani nemají šanci najít. Viktoriánské kulisy, které uvidíte nejen v domě samotném, ale i na zahradě či ve sklepě.

Co ukládání? Můžete provést save hry jedině tam, kde bude v místnosti gramofon. Žádné pauzírování hry a zběsilé klikání. Každý krok je tedy nutné pečlivě promyslet. Zombie je všude kolem docela dost na to, abyste byli neustále ve střehu. V češtině si nezahrajete, rozhraní i zvuk jsou v angličtině, přepnout můžete do několika dalších světových jazyků. Samozřejmě se dočkáte i různorodého zbraňového arzenálu, nechybí 357 Magnum a dvouhlavňová upilovaná brokovnice. Základní výběr bude ještě širší, vsadit můžete i na klasickou pěchotní pušku. V ruce budete mít i zvukový modulátor, jenž na malou chvíli zombie vystraší a vám dá šanci na důstojný ústup. Bylo by lepší nabídku využít, že? Nebo dáte ruku přes pusu a nos, budete dýchat tak neslyšně, jak to jen půjde.

Zachránit přítelkyni za každou cenu

A zápletka je jasná, jste v roli mládence, jenž si dal za cíl vysvobodit svou dívku ze sevření strašidelných sil. Klišé? Možná, ale kdo má rád Wales, ten si užije moc pěknou hru, na kterou už roky čekal. Tatínek je zlý, dcera odeslala psaní potajmu a už u dveří hotelu na vás čeká spoustu krve. Pozor na prach, příliš stísněné prostory, se zadržováním dechu to opravdu nebude jen tak! Nemají drápy a nekoušou. Nepřátelé mají na hlavách jakési kukly, občas vám dají pěstí. To nepřidává příliš hororové atmosféře, kde by vám šlo o život. S problémy počítejte až ve finálové fázi hry, do té doby budete moci kombinovat úder a útěk, schováte se poměrně snadno. A občas budete mít před sebou hádanku nebo skládačku, takže procvičíte i mozkové závity. Taková hra na víkendové večery, chtělo by se říci?

Chci hrát hru Maid of Sker

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.