Hra Metro Exodus – vydejte se do postapokalyptického Ruska

Hra Metro Exodus - vydejte se do posapokalyptického Ruska

Her z blízké či vzdálené budoucnosti jsou tisíce, doslova by se dalo říci, že každý den vychází nějaký nová. Metro Exodus od 4A Games je ale velmi oblíbeným titulem, v němž Vjačeslav Aristov zasadil děj do roku 2035. Souboj Rusů s NATO je sice stále ještě utopický scénář, ale ve hře jde o běžnou realitu. V moskevském metru přežívají poslední lidé a tato first person akce vám umožní podívat se, jak takový život vlastně vypadá. Samozřejmě, že není moc utěšený a postapokalyptické téma bude pro citlivější povahy možná i těžkým oříškem. Hra vydaná v únoru 2019 nabízí i českou verzi na úrovni rozhraní a titulků.

Video trailer gameplay: Hra Metro Exodus

Oblíbená série podle románu Dmitrije Gluchovského

Tentokrát už nepůjde jen o Arťoma, jehož příběh se pro herní svět uzavřel – postav bude více, jako například americký mariňák, jenž se jmenuje Sam a chce se vrátit zpět do rodné země, ideálně přes Vladivostok. Jak? To už necháme na vás, protože cesta k cíli bude hodně komplikovaná, jak už to u podobných road movie bývá. Sam´s Story je DLC ke hře, o které se mluví jako o druhé v pořadí, hned za úvodním příběhem The Two Colonels, kde bude hlavní hrdinou Kirill Chlebnikov. Plyne z toho jediné, víc různých osudů a velmi pestrý svět třetího dílu Metra.

V originální hře Metro Exodus na vás čeká i spoustu možností, pokud jde o zbraně – opakovací kuše, brokovnice, která se pyšní mnohem delším dostřelem než obvyklá klasika, ale i lehký kulomet, jenž si jednoduše vyrobíte úpravou několika náhradních dílů z průměrné pistole. Nejen v metru, ale i pustině okolo Moskvy na vás čeká zajímavé dobrodružství, občas se i projedete ve vozítku, které jako by z oka vypadlo Šílenému Maxovi a jeho ďábelským kamarádům. Spartan Rangers se už na vás také těší, takže ke komu se přidáte v ruské divočině? Objevujte svět takový, jaký je – záhy po konfliktu, který nikdo nečekal a měl jaderné následky. V tunelech metra je spoustu podivných existencí, jak by řekl Sládek z Audience. Mutující zvířata a následky občanské války, která vypukla hned po té světové.

Chci hrát hru Metro Exodus

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.