Hra Nioh Collection – bojujte s pekelně rozzuřenými démony

Hra Nioh Collection - bojujte s pekelně rozzuřenými démony

Legenda se znovu vrací, na konzoli Sony PlayStation páté generace jí to bude víc než slušet. Určitě jste o ní už slyšeli, The Nioh Collection je o světě plném samurajů a starých japonských tradic, válečníků, kteří bojují s démony a po ruce přitom mají pouze sekeru, kopí nebo meč. Náročný zápas ale zvládnou s grácií sobě vlastní, éra Sengoku ostatně byla poměrně krutou epizodou historie této východní velmoci. Ocitnete se v kůži Williama Adamse, prvního z Evropanů, který měl tu možnost navštívit Japonsko – a možná se nebudete stačit divit!

Video trailer gameplay: Hra Nioh Collection

Fantasy se snoubí s historickými prvky

Jak vlastně bychom ohodnotili Nioh Collection, pokud jde o efekty a příběh? Zajímavým způsobem se tady prolíná reálná historie, reprezentovaná právě Adamsem, vykonavatelem povolání pro Brity tak typické nebo šógunem Tokugawou, ale také svět legend a příběhů s tématikou fantasy, která už ale do učebnic dějepisu tolik nezapadá. Polovina šestnáctého století, démoni čekají na každé zaváhání. Ale nebojte, jakmile přejdete do věčných lovišť, vaše postava se bez otálení reinkarnuje, abyste se poučili ze svých předchozích chyb a získali nové zkušenosti. William se tak bez ustání vyvíjí, přesně v duchu asijských učitelů…

Spoustu akce, ale také nabroušených katan a jiných ostří, Nioh Collection je Japonskem starých tradic, k jeho hraní budete potřebovat PS Plus, tedy online připojení – hra nabízí podporu pro PS4 a PS5, ale také online hru až čtveřice přátel. Doporučeným věkem hráčů je přitom 17 let a více, kvůli krvi a násilí ve hře obsažených. Pokud jste dříve rádi hráli Dark Souls nebo Ninja Gaiden, zde se dočkáte velmi podobné zápletky. Vezměte do rukou sekeru a jděte vstříc souboji, kde se bez krutosti přelomu středověku a novověku neobejdete. A vyberte si, anglicky nebo japonsky? Milovníci východních kultur jistě ocení, že originální jazyk je plně k dispozici a doplní akční RPG jako hezký bonbonek pro fajnšmekry.

Chci hrát hru Nioh Collection

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.