Acarnian CZ – aneb vybudujte si vlastní říši

Acarnian CZ - aneb vybudujte si vlastní říši

Česká prohlížečová hra, jejímž obdobím je středověk a která měla svého času zajímavé ambice. Bohužel, prach usedá na dnešní server, je tu jen deset registrovaných hráčů a nikdo není v současnosti aktivní. Acarnian je hrou na motivy Travianu nebo podobně oblíbených divokých kmenů. Má za sebou sedm let historie a svého času byla velmi oblíbená. Zavzpomínáte na ni tedy s námi a nevyhnete se pověstné špetce nostalgie?

Hra dostala novou podobu v Armeronu

Všechno jednou končí a jak se autor původního Acarnianu nechal slyšet, rozjel nový podnik v podobě Armeronu. Ten totiž přinese jiné prvky, a hlavně v něm budete hrát za konkrétní postavu. Acarnian přitom byl především o budování ve stylu Travianu, tedy jinak řečeno – postavte si vesnici, uhajte ji před nepřáteli a brzy tu budeme mít město, jehož sláva se dotýká hvězd. Jednoduché? Na první pohled ano, ale tato hra ztrácela na hratelnosti poměrně brzy, hráči ji začali houfně opouštět ještě v roce 2013, tedy v době, kdy přišla poprvé na svět.

Browserová hra, ve které se můžete stát vládcem velké říše, měla sice své ambice, dnes ale nejsou online žádní hráči, a i když projekt sám funguje – hra je jako taková skutečně mrtvou. Středověk, malá osada, a nakonec velké město, kde jsme tohle už slyšeli a viděli, že? Takových her je skutečně spoustu, Acarnian není žádnou zvláštní výjimkou a do světa, kde řinčí meče a staví se dřevěná usedlost obehnaná kůly, nepřináší určitě ani žádnou novou informaci. Grafická stránka hry je sice jednoduchá, ale líbivá.

A hratelnost?

Sám autor přiznává, že jej programování přestalo poměrně brzy bavit a projekt díky tomu v podstatě zanikl. Bohužel, z velkých snů se stala utopie, ale pro někoho, kdo s tímto typem her začínal a hrál je, půjde bezesporu o značnou nostalgii…

Chci hrát hru Acarnian

Filmy, knihy, hry

WWE 2K20

999 

Filmy, knihy, hry

WWE 2K20

999 

Filmy, knihy, hry

Need for Speed Heat

649 

Filmy, knihy, hry

Need for Speed Heat

649 

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.