Hra Acarnian CZ – aneb vybudujte si vlastní říši

Acarnian CZ - aneb vybudujte si vlastní říši

Česká prohlížečová hra, jejímž obdobím je středověk a která měla svého času zajímavé ambice. Bohužel, prach usedá na dnešní server, je tu jen deset registrovaných hráčů a nikdo není v současnosti aktivní. Acarnian je hrou na motivy Travianu nebo podobně oblíbených divokých kmenů. Má za sebou sedm let historie a svého času byla velmi oblíbená. Zavzpomínáte na ni tedy s námi a nevyhnete se pověstné špetce nostalgie?

Hra dostala novou podobu v Armeronu

Všechno jednou končí a jak se autor původního Acarnianu nechal slyšet, rozjel nový podnik v podobě Armeronu. Ten totiž přinese jiné prvky, a hlavně v něm budete hrát za konkrétní postavu. Acarnian přitom byl především o budování ve stylu Travianu, tedy jinak řečeno – postavte si vesnici, uhajte ji před nepřáteli a brzy tu budeme mít město, jehož sláva se dotýká hvězd. Jednoduché? Na první pohled ano, ale tato hra ztrácela na hratelnosti poměrně brzy, hráči ji začali houfně opouštět ještě v roce 2013, tedy v době, kdy přišla poprvé na svět.

Browserová hra, ve které se můžete stát vládcem velké říše, měla sice své ambice, dnes ale nejsou online žádní hráči, a i když projekt sám funguje – hra je jako taková skutečně mrtvou. Středověk, malá osada, a nakonec velké město, kde jsme tohle už slyšeli a viděli, že? Takových her je skutečně spoustu, Acarnian není žádnou zvláštní výjimkou a do světa, kde řinčí meče a staví se dřevěná usedlost obehnaná kůly, nepřináší určitě ani žádnou novou informaci. Grafická stránka hry je sice jednoduchá, ale líbivá.

A hratelnost?

Sám autor přiznává, že jej programování přestalo poměrně brzy bavit a projekt díky tomu v podstatě zanikl. Bohužel, z velkých snů se stala utopie, ale pro někoho, kdo s tímto typem her začínal a hrál je, půjde bezesporu o značnou nostalgii…

Chci hrát hru Acarnian

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.