Hra Age of Empires III – oblíbená budovatelská sága pokračuje

Age of Empires III - oblíbená budovatelská sága pokračuje

Už třetí pokračování oblíbené ságy pro všechny milovníky historie a realtimových strategií zvláště! Je jasné, že jedničku a dvojku jste hráli, takže trojku netřeba složitě představovat a komentovat. Opět jde o to dostat svou civilizaci na výsluní, splnit podmínky kampaně a zahrát si na nesmrtelné legendy dějepisných učebnic, co jen hrdlo ráčí. Třetí díl Age of Empires vyšel v roce 2005 a zabývá se zejména kolonizací Ameriky, respektive raným novověkem nebo stoletím páry. Vše, co si jen račte přát! Kamarádíte se s indiány a hrajete za Španěly, Angličany, Francouze nebo Rusy, podle osobních preferencí a chuti k novým zážitkům.

Video trailer gameplay: Hra Age of Empires III

Osmička národů nebo si zkusíte rovnou USA?

V kampani na vás čekají kmeny indiánů nebo pirátů, ale také klasika v podobě Britů, Francouzů či Španělů, tedy tří národů, které sváděly urputný souboj o to, čí bude Texas, Louisiana nebo například Kalifornie. Nebo si zahrajete za Američany, tedy ještě ty, kteří se obávali hrozící občanské války nebo podepisovali úmluvy rukopisem George Washingtona či Benjamina Franklina.
Hrou vás provází žoldnéř John Black, který bojuje v sedmileté válce a má skutečně pro strach uděláno. Age of Empires III vychází už v roce 2005, doprovází je hudební vložka v podání Stephena Rippyho a v kampani na vás čekají tři různé části a celkem čtyřiadvacet misí. Zábava na dlouhé zimní večery je připravená!

Hráče sice nepotěšily bugy, ale…

Pravda, Age of Empires III se občas trochu zasekla, ale na druhou stranu, tahle hratelnost měla grády a když přišla ke slovu 4K grafika, odpustili jste hodně. Multiplayer s přáteli také nabídl možnost vychutnat si dějepis do sytosti a vydovádět se za favorizované národy. Klasická realtimová strategie s domovským městečkem, ale už ne v duchu prvního a druhého dílu. Necháváte si totiž poslat podporu z metropole a nejde už o stavění a vylepšování jako za starých časů. Hra, která je ohraničená lety 1492 a 1876, v rozšířeních nabídne i The Asian Dynasties nebo The WarChiefs, tedy původní Američany (aneb máte chuť na Aztéky?) nebo tři asijské civilizace – a nemusíme jistě představovat které.

Jedna z nejlépe prodávaných her roku 2005 dostala dobré hodnocení, Metacritic ji dali 81 %, GameSpot byli o fous lepší – 8,2/10. Postavte železnici nebo zkuste přepsat historii v dresu Osmanů či Portugalců. Ensemble Studios připravili zase něco nového a díky Age of Empires III: Definitive Edition si můžete zahrát od října 2020 v novém kabátku, tak jako tomu už bylo dřív u „nové a zajímavější“ jedničky a dvojky.

Chci hrát hru Age of Empires III

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.