Hra Age of Empires IV – další pokračování oblíbené série

Age of Empires IV - další pokračování oblíbené série

Další pokračování série, která bezesporu přitáhla školou povinné děti k dějepisné látce mnohem více než suchopárný profesor za katedrou. A co bychom měli čekat ve čtvrtém díle Age of Empires v době, kdy klasická doba real-time strategií už pomalu vyprchala? Jak se Relic Entertainment popasovali s touto velkou výzvou? Tentokrát zavítáte do středověku, ale rozhodně ne jenom nějaké jeho části. Postihnout by se mělo období takříkajíc od Belisaria až po Kolumba, rozumíme si? Počkáme si na rok 2021 a uvidíme, protože doladění hry by mělo ještě chvilku trvat. Ukázky gameplay vypadají nadějně!

Video trailer gameplay: Hra Age of Empires IV

Video s Angličany a Mongoly jistě nadchne

Poněkud netypické, že? Angličané mají tradičního soupeře ve Francouzích či Španělech, Mongolové v ruských knížectvích nebo čínském císaři. Tady ale tolik o dějepis nejde, spíš o ukázku hratelnosti čtvrtého dílu strategické legendy – a nutno uznat, že se souboj Anglie a Mongolska povedl. Ve fotbale by šlo o desetibrankový příděl, tady bylo prostředí vyrovnanější. Souboj luků, rychlých jezdců a rytířů? Bude se líbit…

Grafika je pěkná, barvy propracované, masa těl a kopí, trebučety a šavle, všechno tady vypadá jako živé. Hra Age of Empires IV by tedy měla být vlajkovou lodí sezony 2021, která nás dost možná opět přiková k herním mašinám. Nakonec, Relic Entertainment připravili pro svět Company of Heroes nebo Warhammer 40,000 – mají tedy rozhodně na co navazovat!
Národů bude opravdu celá řada…

Age of Empires IV má nabídnout skoro neomezenou hratelnost, neboť výběr národů je už podle prvních zpráv velmi pestrý – rozhodně nepůjde jen o Angličany a Mongoly, ale i mnoho dalších alternativ. Hradby a zase hradby, jen je ještě překonat! Těžit budete čtveřici zdrojů a potom uvidíte, jak silnou armádu půjde sestavit. Přemýšlí se i o mnoha nových DLC, ale na druhou stranu, tohle je ještě ozvěna daleké budoucnosti. Víme jen, že se bude prodávat přes platformu jako je Steam, podobně jako pestrá paleta jiných her a bude k dispozici mimo jiné i mezi Xbox Game Pass.

A kdy že Age of Empires IV vyjde? Termín je v roce 2021.

Chci hrát hru Age of Empires IV

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.