Hra Anno 2070 – nahlédněte do ne příliš vzdálené budoucnosti

Anno 2070 - nahlédněte do ne příliš vzdálené budoucnosti

Už v pořadí pátý díl série, která se podívala například také do osmnáctého století. V tomto pokračování série, jež vzniká díky vydavateli z kategorie Elite, tedy Ubisoftu, budete mít před sebou výzvu nepříliš vzdálené budoucnosti. Anno 2070 vyšlo v listopadu 2011 a přináší možnost stavět nebývalá velkoměsta. Ledovce totiž roztály, klima se mění, čepičky na pólech už jen tak neuvidíme a vy, stavitel plující v jakési arše, získáte dekret na kolonizaci ostrovů, co ještě zbývají. A pozor, nebude to tak lehké! Releted Designs jako vývojáři odvedli pořádný kus práce, nejen na grafické stránce. Jsou tu celkem tři různé frakce…

Video trailer gameplay: Hra Anno 2070

Kde jsme tohle jenom viděli a slyšeli?

Tři různé frakce aneb The Eden Initiative, Global Trust a S.A.A.T. Kterou z nich si vyberete? V každém případě volte pečlivě, protože tohle ovlivní celou vaši další hru – Edeni se rozšiřují jen pomalu, ale zaměřují se na hit 21. století v podobě trvalé udržitelnosti. Nepřekvapí, že jejich lídr se jmenuje Seamus Green. Tycoons aneb Global Trust s lídrem Skylarem Banesem rostou rychle, ale dochází jim stejným tempem zdroje a zanechávají za sebou také jisté znečištěné. The Tech tedy SAAT je vyváženou kombinací obojího, ale využívá jasně nejmodernější technologie, a právě v tom je skrytý pokrok, že?

Anno 2070 získalo velmi dobré hodnocení, Metacritic je ocenili 83 body ze 100 a Gamerankings dodali takřka 85 %. Ostrov, který je ekonomicky soběstačný a nepropadne se do hlubin jako bájná Atlantida, to je cílem vaší hry – nabídněte svým daňovým rezidentům něco, co se jim zalíbí a oni si vás zamilují a budou šířit pozitivní reference, co víc si ještě přát? Obchod funguje dobře, ale pozor, vyžádá si značné úsilí a přemýšlení na začátku, pak už můžete využít automatizaci a věnovat se „něčemu jinému“.

Herní obtížnost je relativně vyšší

Nebojte, nebude to zase tak těžké, abyste se nezapracovali – ale pro začátečníky tahle hra také asi úplně nebude. Připravte se i na možnost kolonizace mořského dna, kde se možná rádi pozastavíte na takřka dechberoucí grafickou stránkou. Získávejte politické body ve volbách za kvalitní práci jako starosta, vždyť i o tom jistě je život ve hrách s podtitulem Anno!

Chci hrát hru Anno 2070

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.