Hra Cities: Skylines – postavte si své vlastní vysněné město

Hra Cities Skylines - postavte si své vlastní vysněné město

Prostě si jednou sednout k počítači a postavit si své vlastní město. Her na toto téma už se našlo v historii několik, ale Cities: Skylines v podání oblíbených Colossal Order z roku 2015 je městskou simulací první kategorie. Připravte se na to, že bude třeba vyrovnaný rozpočet města, ale s ohledem na hygienu, radost obyvatel, stejně jako znečištění a dopravu, která nesmí zatěžovat veřejný prostor a měla by být co nejplynulejší. Zkrátka, jako starosta městečka a později velkoměsta, budete mít na svém PC, Xbox One nebo PlayStation 4 starostí až nad hlavu!

Video trailer gameplay: Hra Cities: Skylines

Budovatelská strategie se spoustou modifikací

Stáhnout si úpravu z workshopu na Steam je často rozšířením hratelnosti o další desítky a stovky hodin. U Cities: Skylines to platí hned dvojnásob, protože takovýchto možností dodatečných úprav od nadšenců žánru budovatelských strategií si můžete stáhnout celé tisíce. Za hrou stojí skupina finských vývojářů, kteří hru připravili nejen pro PC, ale i Nintendo Switch, PlayStation 4 a Xbox One. Začínáte na menším pozemku, alespoň pokud jde o město. Budou vám stačit dva krát dva kilometry plochy? Poblíž je dálnice, takže o rozvoj je v tomto směru postaráno, ale musíte se ještě hodně snažit, než se dostanete až někam ke hvězdám.

Jak se město rozrůstá, bude nezbytností policejní služebna, nemocnice, ale i škola a naplánovat musíte rovněž jednotlivé komunikace – přesun z bodu A do bodu B v co nejkratším čase zdobí všechna úspěšné metropole, o tom nemůže být přeci ani nejmenších pochyb! Cities: Skylines má i řadu expansion packů, které přinesou nové možnosti – budujte fotbalový stadion díky Match Day, ve vylepšení After Dark půjde o kasina a luxusní hotely, Natural Disasters vám dá doslova a do písmene pocítit sílu přírody.

Zajímavá čísla, pokud jde o zájem fanoušků

Půl milionu do týdne, milion do měsíce. Cities: Skylines byl jedním z nejlépe prodávaných titulů vydaných Paradox Interactive v historii. Napříč všemi platformami hrálo tuto budovatelskou strategii po čtyřech letech prodejů na šest milionů hráčů. Jistě i proto, že jediným limitem ve hře je vlastní představivost, takže si můžete pustit fantazii na špacír a vymyslet nejoriginálnější město, které svět ještě vážně neviděl. Od dob původní série Simcity, která se poprvé objevuje v časech našich posledních velkých politických a sociálních změn, se odehrálo v universu budovatelských strategií mnohé a Cities: Skylines je jasným a živoucím důkazem o značném pokroku.

Chcete malé a milé městečko nebo rovnou druhý New York, Los Angeles či Peking? Vskutku, tohle je ve vaší režii, protože je připravena obrovská mapa, která se přizpůsobí požadavkům a přáním. Plusovým bodem je pak jistě i soundtrack, jenž dodá stavitelům víc energie. Henri Haimakainen a Karoliina Korppoo odvedli dobrou práci, uvidíte ostatně sami…

Chci hrát hru Cities: Skylines

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.