Hra Civilization VI – vytvořte dějiny národa podle vlastních představ

Hra Civilization VI - vytvořte dějiny národa podle vlastních představ

Hra, která spatřila světlo světa v říjnu 2016 a stojí za ní známí Firaxis Games. Vejděte do historie jako nejslavnější budovatel, císař a objevitel v jednom, rozšiřujte si obzory i mapu, zkuste nové věci, na které lidstvo v minulosti zapomnělo. Civilizace číslo šest je plná alternativ, kdy můžete napsat dějiny podle svých představ a nemít výčitky svědomí z toho, že se něco nepovedlo. Prostě jen hru začnete znovu a žádná krutá revoluce ani válka neproběhla. No není to skvělé, hrát si na stvořitele?

Video trailer gameplay: Hra Civilization VI

Oslava čtvrtstoletí proběhla ve velkém stylu

První Civilization v roce 2016 oslavilo hezkých pětadvacet let od svého vzniku, právě na tento letopočet proto bylo připraveno již šesté pokračování legendární série, které nemohou odolat nejen fanoušci historie. Tahová hra, která vyžaduje strategii nutnou pro to, aby vaše dynastie přežila celé věky. Máte ve svých rukou budoucnost světa, takže jak s ní naložíte? Takový výběr jste v jiných hrách rozhodně neměli, k mání je prakticky 43 variant kulturních okruhů, včetně Medicejů, viktoriánské éry Velké Británie, antického Říma nebo cokoliv jiného si jenom přejete. Zastoupena jsou všechna období, záleží, co je vaší preferencí a zálibou.

Objevujte celý svět a zkuste přimět své vědce, aby vám připravili nějaké technologické překvapení, díky němuž vaše civilizace bude o sto tisíc mil před dalšími. Prostě tak, jak to ve světě opravdu a tradičně chodí. AI je někdy trochu bezduchá a multiplayer není bez chybičky, ale nebojte, těch plusů bychom u šesté verze Civilization našli určitě více.

Cest k výhře je vždycky několik

Nejen vojenskou silou, ale také inteligencí a technologií. Hrajte šachy, nepoužívejte jen hrubou sílu, o tom je úspěch ve hře Civilization VI především! Spoustu národů, takže hratelnost je na maximu a jen tak se vám tento titul rozhodně neokouká. Kdo má zkušenost s předchozími díly, dobře ví, že klasická Sid Meier´s Civilization je hrou na dlouhé hodiny, klidně i celé večery, víkendy a noci, hráčské nadšení nevyprchá ani po uplynutí celého ročního období. Doba kamenná a doba digitální, co je mezi nimi? Historie, jak má být!

Doporučené HW požadavky pro Civilization VI jsou například procesor Intel Core i5-4690T nebo grafická karta GeForce GTX 770, stejně jako 8 GB operační paměti. Je to vyvážený poměr, některé hry po vás budou chtít mnohem více – Civilizace je v průměru, který se zavděčí většině základních herních mašin. Stačí jen chvilka a téhle hře, která dostala na GameSpot 9/10 a Game Informer 9,5/10 a Metacritic ji ocenili ve verzi pro PC 88/100, doslova a do písmene propadnete. Vsadíte se tedy s námi?

Chci hrát hru Civilization VI

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.