Hra Command & Conquer: Red Alert 3 – braňte se vzestupu SSSR

Hra Command & Conquer Red Alert 3 - braňte se vzestupu SSSR

Literatura vymyšleného faktu je velmi oblíbeným tématem Františka Ringo Čecha a věnuje se jí také série Command & Conquer nazvaná přiléhavě Red Alert. Poté, co profesor Einstein mistrně vymazal jistého Adolfa Hitlera z historie, došlo k vzestupu SSSR a západní mocnosti se tak musí bránit Josifu Stalinovi, jehož poradcem je pan Kane. Třetí díl se postará opět o kopec zábavy pro ty, kteří se rádi smějí politickým vtipům a chápou spoustu narážek na současnost, o něž se postarali mistři z Electronic Arts. Začátek zní zajímavě, pár sovětských generálů se rozhodlo, že zvrátí běh historie a nedovolí Spojencům ovládnout Kreml. Velká show začíná…

Video trailer gameplay: Hra Command & Conquer: Red Alert 3

Potkáte se s řadou osvědčených herců

Někdejší zápasnice MMA Gina Carano jako Nataša Volková, ale také Tim Curry v roli premiéra Anatolije Čerděnka. Čeká na vás i Gemma Atkinson jako poručík Eva Mckenna nebo dokonce i sám David Hasselhoff v roli viceprezidenta Spojených států. Slavný herec převezme dokonce roli šéfa USA poté, co je prezident Ackerman zneškodněn vlastními jednotkami – rozhodl se totiž svévolně smést Moskvu z povrchu světa a jaderné válce je třeba zabránit. Jak se dozvíme z jiného videa, Ackerman je japonský android a špion. Tím se dostáváme k zápletce hry, která bude hodně zajímavá. Další legendou MMA světa na americké straně kolbiště bude Randy Couture, jako komandér Fuller.

Poté, co Sověti smazali Einsteina z historie a technologická převaha USA a západního světa nebyla zdaleka taková, vynořilo se japonské císařství – Empire of the Rising Sun – a hlásí se o své robotické místo na slunci, hodlá dobýt všechno a všechny, císař Yoshiro (George Takei) a korunní princ Tatsu (Ron Yuan) mají smělé plány, ale také pečlivě připravenou strategii s asijskou důmyslností a přesností. Kdo s koho? Samozřejmě, čeká vás porce zábavy, ale také spoustu nových jednotek a vylepšení oproti druhému dílu, který byl také dlouhá léta oblíbenou RTS strategií nejen českého hráčského prostoru.

České rozhraní určitě hodně potěší

Připraveny jsou tři kampaně a přes šedesát misí – obsaďte Vladivostok, když Sověti slaví novoroční veselici, Američané se zase se Sověty spojí, aby zastavili hrozbu Japonců a uvidíme společně Natašu a Tanju v akci. Red Alert 3 přinese mnoho zajímavých překvapení a jednotky, které už dobře znáte. Tesla coil, vzducholoď Kirov, dělo Athéna, které za Spojence věrně kopíruje někdejší Prism tank, nepřekonatelnou radost po úspěšném teleportu chronosférou. Superzbraně jsou rovněž k mání, ale Sověti nevyzkoumali jadernou technologii a mají k dispozici „Vacuum imploder“, neméně ničivou, ale ekologickou zbraň. Japonci si zamilovali balonové bomby, což má dokonce určitý reálný základ z období druhé světové války. Hratelnost je zkrátka na maximu, nechybí delfíni, medvědi a čeština.

Japonci své hračky dovádějí k dokonalosti a jejich Yuriko, vlastní verze Nataši a Tanji, dokáže silou své mysli zničit i půl základny – dokud tu drobnou dívenku v sukni konečně nezpacifikujete. Nejen ve svalech je totiž skryta převaha, jak se dozvíte od mnoha lodivodů na straně asijských bojovníků. Připraveno je devět generálů – nechcete mise plnit o samotě? Pomohou vám, docela nezištně, a budou k tomu mít i docela vtipné průpovídky, i když se nebude docela dařit.

V říjnu 2008 vydána i pro konzole

Dočkali se majitelé třetí generace PlayStationů, ale také Xbox 360 a milovníci klasických PC her, Electronic Arts v Los Angeles na nic nezapomněli a přidali do hry také mnoho zábavných prvků. Tanjo, ty jsi ještě neplavala v Leně a mluvíš o studené vodě? To je výzva, viď? Přesně tak špičkuje ve společné akci Nataša svou dočasnou spojenkyni, když je třeba odrazit japonské údery, které jsou promyšlené s přesností šachisty a chirurga. Takže – příjemnou zábavu! Hra je tu už od října 2008…

Chci hrát hru Command & Conquer: Red Alert 3

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.