Hra Northgard – vyberte si vikingský klan a doveďte jej až na vrchol

Hra Northgard - vyberte si vikingský klan a doveďte jej až na vrchol

Originální strategie, která staví na dánské mytologii a zavede vás do světa, kde je zimní období až proklatě dlouhé. Shiro Games připravili hru Northgard, která je dostupná nejen konzolovým, ale i PC hráčům. Na začátku si vyberete vikingský klan a postupně jej dovedete až na vrchol. Jakými způsoby se tak stane, je už jen a jen na vás. Možná si vzpomenete na roztomilost grafiky u WarCraft 3 a Ledového trůnu. Tohle je ale úplně nový svět, ve kterém je možné úplně vše. Vikingové pátrali dlouho, ale konečně už objevili zemi zaslíbenou.

Nejlepší sekerníci světa na scéně

Seveřané se umějí ohánět chladnými zbraněmi, to by jinak Vikingům nepatřil celý severský svět a nedokázali by si podmanit také mnohá další sídla. Vždyť v devátém století platili v Evropě za obávanou sílu a když se jistý Rollo po řadě krvavých výbojů usadil v Normandii, mnoho lidí si alespoň trochu vydechlo. V Northgardu se sice dostanete do imaginární země, ale kulisy a reálie jsou zcela opravdové a v souladu s historickou realitou – pokud to tedy jen trochu jde! Budete uctívat své bohy, obchodovat, ale také zabírat nová území, klan totiž nesmí vést žádný zbabělec, jenž by nevěděl, jak si rozšířit hranice. A navíc, tohle je strategie, co můžete konečně hrát i na konzolích. Opravdu, stylově a bez kompromisů!

Ovládání je snadné, vývojáři je připravili na míru i úplným nováčkům žánru strategií. Shiro Games trpělivě pracují na Northgardu už od roku 2017, kdy si mohli hráči dopřát předběžný přístup. Plná hra vyšla až v období mezi zimou a jarem 2018, konkrétně pak 7. března. Tedy blízko termínům, kdy Vikingové vyplouvali na své dobrodružné cesty napříč evropskými moři a plenili svědomitě jedno sídlo za druhým. Budete bojovat i s dalšími vikinskými dobrodruhy, ale pochopitelně na vás čeká i divoká zvěř v lesích.

Video trailer gameplay: Hra Northgard

Soběstační musíte být od A do Z

Postavte vesnici a zkuste se živit rybolovem, začněte s chovem ovcí nebo se prezentujte jako budoucí obilná velmoc. Ale pozor, zima bude hodně tvrdá, a pokud si vše nepromyslíte do posledního detailu, vesnička bude strádat a trpět. Roční období se dynamicky mění a kdo nemá připraveno dost dřeva na oheň, nemůže počítat s tím, že otočí knoflíkem plynového kotle a udělá si doma teplo. Takhle to funguje až v moderní době. Kdo za éry Vikingů netopí dřevem, umrzne! Naštěstí bude v okolních lesích připraveno všeho dost a vody také nabídnou hejna lososů.

Nebojte se však, hraní není nijak těžké, a i když jste dosud neměli se strategiemi moc co do činění, určitě obstojíte na výbornou či si alespoň vysloužíte chvalitebné ohodnocení. Připraven je kromě singleplayeru i režim hry pro více hráčů, kde si můžete najít spojence nebo si užít vikinskou řežbu s přáteli. DLC, které ke hře postupně vývojáři přidali, dává k dobru další klany na výběr, o pestrost světa Northgardu si tak nemusíte dělat žádné starosti. Navolte si obtížnost, klan, ale také pár dalších drobností. A hurá do světa! Kdo se bojí, nesmí do drakkaru, jak by určitě řekl klasik. Napínavá příběhová kampaň, v níž vedete svůj lid vstříc dobrodružství, samozřejmě nesmí chybět.

Defenzivní strategie je také možná

Potěšit bohyni Freyu, ale také jiné členy vikinského panteonu, vyjednávat ostře, ale důstojně se sousedy, dovážet také různorodé exotické zboží a vylepšit si kovárnu, protože ta je ukazatelem vyspělosti číslo jedna. V Northgardu na vás čeká spoustu úkolů a jeden ostrov, kde nechybí řada zajímavých překvapení. Klasická severská vesnice, kterou si vybudujete od píky a podle svých nejniternějších představ. Pokud jste o tomto tématu vždycky snili, teď se stává realitou, alespoň ve světě pixelů.

Chci hrát hru Northgard

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.