Hra Tentlan – přestavěte si prales ve město

Hra Tentlan - přestavěte si prales ve město

Dobrodružství, které začíná v době, kdy ještě v americkém prostředí vládli indiáni a Hernán Cortés ještě nedorazil. Hra jako je Tentlan běží na platformě Microsoft Windows, zahrajete si ji tedy na počítači, a nikoliv na konzolích. To ale její kráse nic neubírá, vývojáři Lionmoon UG se totiž rozhodli připravit prostředí plné báječné hratelnosti a kvalitní grafiky. Scénář je jasný, přestavět původní prales ve město, které se pyšní vápencovými skvosty. Stanete se vladařem Mayů, indiánské kultury, která rezonuje ještě v dnešním světě. Budete chtít nahlédnout do světa, kterému vládli předkolumbovští indiáni stavějící záhadné pyramidy?

Více informací o online hře Tentlan vám řekne tato rychlá wiki recenze (návod).

Čeká se jen na vás, svět je vržen do chaosu a vy se musíte utkat v aréně o své místo na slunci. Kdo si může zahrát? Kdokoliv starší deseti let, velmi jednoduše řečeno, právě tak zde jsou nastavená pravidla, je zde totiž tzv. fantasy violence. Více než sto tisíc stažení hry mluví jasnou řečí, tohle je poměrně populární kousek, byť asi platí, že má své publikum a nešíří se moc za hranice žánru. Stačí vám jen krátká registrace pod emailem a heslem.

Chci hrát hru Tentlan zdarma
Video trailer gameplay: Hra Tentlan

Pro započetí hry je nutná bezplatná (zdarma) registrace na oficiálním webu Tentlan.

Čeština je také podporována

Hráče určitě potěší, že Tentlan je k dispozici i v české lokalizaci. Zaútočte na sousední vesnici nebo se snažte o zcela mírumilovný proces, je jasné, že vám budou muset být k ruce i mocní bohové. Jejich přízeň si přivoláte rituály, které můžete znát i z filmů spojených s indiánskou tématikou. K dispozici je hned sedmnáct podporovaných jazyků, Tentlan si samozřejmě můžete zahrát v angličtině, ale i mnoha dalších řečech, připravena je italština, němčina i franština. A co dalšího v této atraktivní hře uvidíme?

Systémové požadavky jsou hodně nízko

Vyžadováno je jen 300 MB místa na pevném disku, což v praxi znamená, že si hru může zahrát opravdu každý. Minimální systémové požadavky jsou na dnešní dobu prakticky až úsměvné, grafická karta 512 MB a paměť 2 GB RAM spolu s procesorem přinejmenším Intel Pentium a Windows 7 v 64bit verzi, to snad ani nepotřebuje další komentář. Hra je zdarma a jak tvrdí jeho autoři, vždy tomu tak bude. Samozřejmě je tu free-to-play scénář, kdy si mohou hráči koupit za finanční prostředky výhody ve hře. Nejde ale o povinnost a na samý vrchol v indiánské hierarchii se mohou dostat i ti, kdo nebudou těchto věcí používat.

Není to jen bitva, krev a taktika ve vojenství, ale také schopnost diplomacie a stavebnický um, které vám pomohou v Trinity uspět. Stavte město od nuly, trénujte jednotky a můžete využít i prémiové měny, to vše je k dispozici ve hře Tentlan, která oslovila tisíce hráčů i v tuzemském prostředí a jistě je tomu tak nejen kvůli české lokalizaci. Stavby se staví poměrně dlouho, ale když si pořídíte herní měnu, může to být rychlejší, přesně na tomto principu funguje ale řada podobných prohlížečových her.

Mayské impérium od roku 2015

Lionmoon přišli s touto hrou na trh v roce 2015 a získali si za tuto dobu tisíce fanoušků. Jde o Ameriku předtím, než sem přišla španělská nebo portugalská vojenská přítomnost, jinak řečeno, klasiku ze světa indiánů. Pokud si vzpomínáte na Travian a je vám líto, že se nic podobného nedalo vymyslet i na severoamerické indiánské kultury, nyní máte možnost. Tribal Wars už jsou pasé, teď vládne Tentlan. Jistě, grafická stránka působí zastarale, snad proto, aby si tento titul mohl vyzkoušet snad každý. To ovšem na hratelnosti nic neubírá, protože Tentlan má své nezaměnitelné kouzlo, kvůli kterému ho hrají nejen fanoušci starých titulů.

Je pravdou, že si bez vložení nějakých financí do hry hodně počkáte na většinu staveb, hlavně na začátku to může být lehce ubíjející. Ovšem, platí staré známé úsloví o tom, že kdo si počká, ten se dočká. A hra vás také potěší ve volných chvílích, nevyžaduje nutně každodenní aktivitu, zkrátka jde jen o výplň volného času, když venku prší a podobně. Právě k tomu je totiž celý Tentlan doslova jako stvořený! Je pravdou, že Travianu se až nápadně podobá, i když má v sobě mnohem víc variací a zabaví na delší dobu i fanoušky historie. Mikrotransakcí by ale mohlo být určitě méně, hra je jimi podle mnoha ohlasů doslova prošpikovaná.

Chci hrát hru Tentlan zdarma
Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.