Hra Dota 2 – zahrajte si kultovní MOBA gamesu

Hra Dota 2 - zahrajte si kultovní MOBA gamesu

Že už nešla původní verze vylepšit? Ale kdeže, musíme jít s dobou, a to i pokud se jedná o skutečnou herní legendu. Dota, založená na původních Warcraftech, se dočkala druhého dílu. Ten houfně komentují miliony hráčů na celém světě a někdy mají rozporuplné pocity. Kvůli čemu vlastně, když se konečně dočkali propracovaného grafického modelu? Pravdou zůstává, že na Steamu je Dota 2 favoritem mnoha hráčů a díky tomu, že je Free-to-play, můžete ji hrát zcela bezplatně. Vydána byla v létě 2013 a stojí za ní světoznámá vývojářská firma Valve, o kvalitu by tedy mělo být určitě postaráno.

Video trailer gameplay: Hra Dota 2

Deset hráčů, připravit, pozor, teď!

Pět na pět, jako je už klasické – cíl je také jasný, musíte zničit hlavní budovu svých nepřátel, poté se rozezní fanfáry a vyhráli jste. Dostat se k ní můžete třemi cestami, buď tou na středu nebo po okrajích mapy, kde na vás mohou čekat i zajímavá setkání. Minimální požadavky jsou už někde úplně jinde, bez 4 GB RAM paměti ani nezačínejte a lepší bude dvojitá porce, z pevného disku se ukrojí krajíc patnácti gigabajtů. Průměrná hra netrvá ani celou hodinu a bohužel, někdy se setkáte s opravdu vášnivými hráči, kteří chtějí bezpodmínečně titul – a ne si užít poklidného podvečera. Snad vás podobná věc neodradí?

Strategická hra, plným názvem Defense of the Ancients 2, je reprezentantem rodiny MOBA, tedy Multiplayer Online Battle Arena. Není tímtéž, co World of Warcraft, ale najdeme tu jistě společné prvky. Jací tu na vás čekají hrdinové? Je to třeba Magnus, Night Stalker, Phoenix, Tiny, Undying, Alchemist, Abaddon nebo Earthshaker. Fanoušci Doty už budou dobře vědět, o čem mluvíme.

Obrovská hratelnost a sedm let historie

Dota 2 získala zajímavá hodnocení napříč herním světem, třeba Destructoid přidělil 9,5/10 a Eurogamer 9/10, Metacritic hodnotili 90 body ze 100 možných. Připravte se na to, že hra vás bude učit vyzkoušet více hrdinů, takže zapomeňte na oblíbenou postavu z říše kouzel a fantazie a račte zkoušet nové věci. Nakonec, kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem, ne?

Naučit se opravdu hrát Dotu je běh na dlouhou trať, takže pokud chcete něco jednoduchého, budete asi muset vzít zavděk konkurenčními hrami, jako je například League of Legends. Pokud se dostanete přes těžký začátek, čeká tu ale sladká odměna. Pokud tedy máte volné víkendy a nevíte, co s časem, je Dota 2 ideálním společníkem. Dodejme ještě, že rozhraní hry je v češtině a podporováno je celkem 26 různých světových jazyků, na zvuky si ale musíme trochu oživit anglický jazyk. Tedy pokud nechceme poslouchat korejštinu nebo zjednodušenou čínštinu, neboť ty jsou také k mání.

Chci hrát hru Dota 2

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.