Hra Grand Theft Auto V – ponořte se do stovek hodin akce

Hra Grand Theft Auto V - ponořte se do stovky hodin akce

Hra s tak pestrým světem, že až oči přecházejí. Desítky, ba až stovky hodin hraní, jsou právě k mání. Kdo hrál třetí nebo čtvrtý díl, je tento pro něj takřka povinností a jestli jste o něm ještě neslyšeli, nabízí se otázka, zda vůbec máte doma nějakou elektroniku. Grand Theft Auto s pořadovým číslem 5 vyšlo v září 2013 a zahrajete si jej kromě PC i na oblíbených konzolích Xbox One a PlayStation 4, kterým dokonce Rockstar North dal přednost a nekonzolisty aneb fanoušky počítačové klasiky nechal napínat ještě pěkných pár měsíců. Takže, co na vás čeká a za koho můžete hrát?

Video trailer gameplay: Hra Grand Theft Auto V

Trojice postav, které je zákon ukradený

V GTA V na vás čeká trojice herních postav, ze kterých si budete moci svobodně vybrat. Je to například Trevor za Sandy Shores, postarší proplešatělý chlapík, jenž nejde pro násilí daleko. Ale také Michael, jehož pobyt ve vězení za bankovní loupeře rozhodně nezlomil a který si poklidného důchodu jen tak neužije. Nebo si vyberete Franklina, milovníka velkých peněz, jemuž dala tu nejnutnější výchovu sama ulice a který si v gangu v Grove street osahal, co je to být delikventem? Velkoměsto Los Santos, které je zdařilou napodobeninou Los Angeles, vám umožní pohled na svět z motorky i letadla. I vzhledem k tomu, že se hry prodalo na sto milionů kopií, dělá to z pátého dílu GTA jeden z vůbec nejprodávanějších titulů v historii.

Akční hra, kde si můžete přepínat mezi first a third person pohledem a kde na vás čekají mise, podobně jako ve Vice City nebo San Andreas. Snad ale ještě více pestřejší a propracovanější, proletíte se letadlem a už od začátku můžete navštívit jakoukoliv lokaci, což je tím nejhlavnějším rozdílem oproti předchozím dílům.

Hrdinové to opravdu moc nejsou…

Spíš je ovládá zlo, touha po moci a nenávist, nejde o žádné Mirky Dušíny, ale s tím se přece v GTA snad ani nedalo počítat? Už v minulosti jsme tu měli čest s mládenci, jimž čest ve většině případů zase tolik neříkala. Kromě Los Santos se podíváte i do Blaine County a zahrajete si také multiplayer až pro třicet hráčů, který si užijí také dva diváci. Chcete editor? Tady jej máte, Rockstar jej samozřejmě ke hře přiložili, i když jde „jen“ o nahrávání a sdílení videí ze světa GTA 5 přesně podle vašich nejniternějších představ. Michael De Santa, Franklin Clinton a Trevor Philips mají dané do vínku i určité superschopnosti, tak například první jmenovaný v přestřelkách zpomaluje čas a pak si připadáte trochu jako uprostřed Matrixu a ten druhý pak umí to samé, ale jen když jede autem.

Prodávání akcií a kupování zbraní, rybářského náčiní, možnost dojít si k tatérovi nebo kadeřníkovi, libovolně se obléci, přesně tohle GTA vždycky zdobilo a nechybí ani v tomto pátém pokračování legendami opředené série.

Stačil jediný den a prodeje trhaly rekordy

První den a jedenáct milionů prodaných kopií, to je prostě parádní číslo, že? První místo Tetris a třetí Minecraft GTA opravdu nepřekoná, ale v rámci možností jde o malý zázrak. Miliony dolarů tady létají vzduchem, Rockstar dobře věděli, proč své pokračování tak dobře vyladili. Boje s armádou nebo policií samozřejmě nechybí, ve většině misí si zastřílíte nebo zalétáte a zajezdíte, o adrenalin určitě není nouze. V banku je padesát milionů dolarů a je jen na vás, jak se rozhodnete. Zabijete agenta FIB nebo někoho ze dvou zbývajících hráčů? Můžete se vrátit k běžnému životu nebo něco úplně jiného…

Poslouchejte také rádio, ve kterém nechybí nejnovější hity nebo také staré pecky, které vám připomenou časy Vice City nebo dalších retro dílů. Akční hra s trojicí kriminálníků v podání Rockstar Games je určena hráčům od osmnácti let, a i když si ji nedáte v češtině, nevadí – podporováno je hned třináct jazyků. Doporučené požadavky také nejsou nikterak nad míru – Intel Core i5 3470, 8 GB RAM a GTX 660 2 GB. Máte tohle doma? Určitě ano, a ještě něco mnohem lepšího, že?

Chci hrát hru Grand Theft Auto V

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.