Hra Heroes of the Storm – oblíbená gamesa v žánru MOBA

Heroes of the Storm - oblíbená gamesa v žánru MOBA

Heroes of the Storm je jedna z mnoha her, jenž byla vydána společností Blizzard Entertainment, která si získala hráče z celého světa. Ambice nejsou nízké, ale cílem bylo zpřístupnit komplexní žánr MOBA (multiplayer online battle arena) všem nadšencům, včetně fanoušků postav, jenž společnost vydala.

Jedná se o především velmi rychlou, ale hlavně permanentně akční hru, která vás donutí odehrát velké množství bitev. Menší rozměry map dodávají všudypřítomnou akci a absence last hitingu zase možnost se soustředit na nepřátelského hrdinu. Každá mapa má svá specifika, ale taky nabízí plnění úkolů, čímž lze navýšit šance na výhru. Mezi již zmíněné úkoly patří kupříkladu sbírání mincí, kterými lze uplatit pirátského ducha, který bude svou lodí ničit soupeři opevnění. Mezi další lze uvést semínka, které transformují do zahradního monstra.

Video trailer gameplay: Hra Heroes of the Storm

Jak už název napovídá, jedná se o hru na hrdiny. Blizzard dokázal zakomponovat velké množství oblíbených, někdy i méně známých postav. Pokud jste fanoušky Warcraft III, Diabla, Starcraft a dalších, rozhodně svého oblíbence najdete. Samozřejmostí je i pravidelné rozšíření v podobě map, hrdinů a turnajů.

Jakožto free to play hra je hodně nakažlivá, ale taky nabízí možnost mikroplateb, za které lze nakupovat hrdiny. Pokud se rozhodnete neutratit jedinou korunu, budete mít lehce omezené možnosti, ale taky můžete zakoupit hrdiny za herní měnu. Zlaťáky se získávají levelování postav, účtu, ale převážně plněním jednoduchých denních úkolů.

Heroes of the Storm se trefí do vkusu každého, kdo hledá jednodušší, volnější a přístupnější průběh, než nabízí DotA 2 a League of Legends. Avšak se nejedná o konkurenční boj pro získání aktivních hráčů obdobných her, nýbrž o alternativu, která některé dokáže odradit.

Na vydání jsem dlouho čekal a byl jsem překvapen propracovaností, ale hlavně grafickým ztvárněním. Jakožto fanoušek Warcraft III, World od Warcraft a série Diablo bylo složité si najít svého oblíbence z důvodu velkého množství hrdinů. Každý má své speciální schopnosti, i zastoupení v týmu, takže nelze zůstat pouze u jednoho.
Na závěr bych hru doporučil všem, kteří rádi hrají týmovky a hlavně z důvodu, že za vyzkoušení nic nedáte!

Chci hrát hru Heroes of the Storm

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.