Hra The Sims 1: průlomový simulátor života

Hra The Sims průlomový simulátor života

Známá počítačová hra, která dokázala způsobit doslova revoluci ve světě her. A to proto, že sama přišla se zcela novým žánrem, který se začal nazývat jako simulátor života. Pokud se podíváme na základní koncept hry The Sims, jednalo se o starost o jednu, nebo i o více osob. Tato osoba žila svůj virtuální život, který však byl v mnohém podobný i stejný, jako je život klasický. Jednoduše bylo potřeba vyplňovat všechny potřeby daného života. Jedině tak se postavě dokonale dařilo a byla zde jistota jejího neustálého růstu. A to na společenském žebříčku.

Více informací o online hře The Sims vám řekne tato rychlá wiki recenze (návod).

Video trailer gameplay na YouTube: Hra The Sims CZ (Česky)

Potřeby osob ve hře The Sims byly různé

Zajímavost dané hry byla rozhodně spojena i s tím, že potřeby jednotlivých osob jako by plně odrážely ty, které jsou běžné v reálném životě. Postava měla své nálady, byla nervózní z nečistoty a špíny, potřebovala jíst, stejně jako potřebovala na toaletu. Nechyběla ale ani povinnost zábavy, stejně jako kontaktu ostatních postav. Bylo též třeba hledat postavě práci, do které následně chodila a i v té mohla růst. I díky tomu se The Sims staly unikátním simulátorem života.

Co bylo ve hře možné, to byla též interakce i s ostatními postavami, které se na mapě, kde bylo možné postavit několik domů, nacházeli. Unikátní interakcí byla například i láska, která vedla k narození dítěte, o které se taktéž bylo třeba starat a které v budoucnu i rostlo. I zde bylo třeba respektovat určité pocity a potřeby. V tomto směru byla hra The Sims rozhodně unikátní.

Rozšiřování základní hry

Právě úspěch jako takový byl spojený i s tím, že se společnost Maxis, která s hrou The Sims přišla, rozhodla postupně vytvářet různá rozšíření základní hry. A tak vznikaly různé datadisky, které mohli nabídnout třeba i rozšíření (módy – mods) daných map, stejně jako umožnili i rozšiřování samotných domů, kočky a psy, rodičovství, roční období apod. Nechyběly ani varianty, které byly označované jako Vacation, což umožnilo postavám jet na dovolenou, nebo rozšíření nesoucí název House Party, což bylo zase spojeno s možností uspořádat v rámci domu skvělý večírek.

Hra se dočkala i několika pokračování

O tom, že The Sims byly a stále jsou celkem zajímavým fenoménem, jasně svědčí i fakt, že hra se dočkala i několika různých pokračování (The Sims 2, The Sims 3, The Sims 4). A ani v nich nechyběla rázná rozšíření a datadisky, které tak mohly umožnit hráčům to, aby jejich virtuální postava žila život, který se v mnohém více a více podobal tomu reálnému. Pokud se podíváme na nejaktuálnější verzi The Sims, potom je třeba říci, že má označení pořadovým číslem 4. Zatímco první verze byla vydána v roce 2000, tato poslední byla vydána v roce 2014. Dá se tedy říci, že ji stále ještě můžeme považovat za zajímavou novinku, která nenadchne jenom herními možnostmi, ale zcela přirozeně nadchne také celkem povedenou grafikou i zpracováním jednotlivých postav, i jejich možnostmi.

Hra je na internetu ke stažení zdarma (free to play download game). Je možné ji hrát na PC, Xbox One a také stáhnou do mobilu (iOS, Android). Kromě samotné hry je možné stáhnout také češtinu.

Chci hrát hru The Sims 1

Filmy, knihy, hry

Aquanox Deep Descent

799 

Filmy, knihy, hry

Wolfenstein: Youngblood

199 

Filmy, knihy, hry

Two Point Hospital

1 099 

Filmy, knihy, hry

Two Point Hospital

1 099 

Filmy, knihy, hry

WWE 2K20

999 

Filmy, knihy, hry

WWE 2K20

999 

Filmy, knihy, hry

Need for Speed Heat

649 

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.