Hra The Sims 1: průlomový simulátor života

Hra The Sims průlomový simulátor života

Známá počítačová hra, která dokázala způsobit doslova revoluci ve světě her. A to proto, že sama přišla se zcela novým žánrem, který se začal nazývat jako simulátor života. Pokud se podíváme na základní koncept hry The Sims, jednalo se o starost o jednu, nebo i o více osob. Tato osoba žila svůj virtuální život, který však byl v mnohém podobný i stejný, jako je život klasický. Jednoduše bylo potřeba vyplňovat všechny potřeby daného života. Jedině tak se postavě dokonale dařilo a byla zde jistota jejího neustálého růstu. A to na společenském žebříčku.

Více informací o online hře The Sims vám řekne tato rychlá wiki recenze (návod).

Video trailer gameplay na YouTube: Hra The Sims CZ (Česky)

Potřeby osob ve hře The Sims byly různé

Zajímavost dané hry byla rozhodně spojena i s tím, že potřeby jednotlivých osob jako by plně odrážely ty, které jsou běžné v reálném životě. Postava měla své nálady, byla nervózní z nečistoty a špíny, potřebovala jíst, stejně jako potřebovala na toaletu. Nechyběla ale ani povinnost zábavy, stejně jako kontaktu ostatních postav. Bylo též třeba hledat postavě práci, do které následně chodila a i v té mohla růst. I díky tomu se The Sims staly unikátním simulátorem života.

Co bylo ve hře možné, to byla též interakce i s ostatními postavami, které se na mapě, kde bylo možné postavit několik domů, nacházeli. Unikátní interakcí byla například i láska, která vedla k narození dítěte, o které se taktéž bylo třeba starat a které v budoucnu i rostlo. I zde bylo třeba respektovat určité pocity a potřeby. V tomto směru byla hra The Sims rozhodně unikátní.

Rozšiřování základní hry

Právě úspěch jako takový byl spojený i s tím, že se společnost Maxis, která s hrou The Sims přišla, rozhodla postupně vytvářet různá rozšíření základní hry. A tak vznikaly různé datadisky, které mohli nabídnout třeba i rozšíření (módy – mods) daných map, stejně jako umožnili i rozšiřování samotných domů, kočky a psy, rodičovství, roční období apod. Nechyběly ani varianty, které byly označované jako Vacation, což umožnilo postavám jet na dovolenou, nebo rozšíření nesoucí název House Party, což bylo zase spojeno s možností uspořádat v rámci domu skvělý večírek.

Hra se dočkala i několika pokračování

O tom, že The Sims byly a stále jsou celkem zajímavým fenoménem, jasně svědčí i fakt, že hra se dočkala i několika různých pokračování (The Sims 2, The Sims 3, The Sims 4). A ani v nich nechyběla rázná rozšíření a datadisky, které tak mohly umožnit hráčům to, aby jejich virtuální postava žila život, který se v mnohém více a více podobal tomu reálnému. Pokud se podíváme na nejaktuálnější verzi The Sims, potom je třeba říci, že má označení pořadovým číslem 4. Zatímco první verze byla vydána v roce 2000, tato poslední byla vydána v roce 2014. Dá se tedy říci, že ji stále ještě můžeme považovat za zajímavou novinku, která nenadchne jenom herními možnostmi, ale zcela přirozeně nadchne také celkem povedenou grafikou i zpracováním jednotlivých postav, i jejich možnostmi.

Hra je na internetu ke stažení zdarma (free to play download game). Je možné ji hrát na PC, Xbox One a také stáhnou do mobilu (iOS, Android). Kromě samotné hry je možné stáhnout také češtinu.

Chci hrát hru The Sims 1

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.