Hra Tibia – historická MMORPG

Podíváme-li se do historie MMORPG her, rozhodně je třeba říci, že jednou z těch, které patří mezi nejstarší představitele tohoto žánru, je hra Tibia. Ta sice původně sloužila jenom jako volnočasový projekt studentů, čemuž odpovídala třeba i vypůjčená grafika, nebo práce dobrovolníků. Jak ale začala komunita kolem hry růst, stal se z ní legitimní a hlavně velmi oblíbený herní titul. Ten je velmi podobný dnes oblíbené hře World od Warcraft, kterou hrají miliony hráčů po celém světě. Pozitivem tohoto titulu je to, že je hra zcela zdarma – pouze na základně registrace.

Buďte tou správnou postavou

Co konkrétně nám tato hra nabídne, to již víme. Hlavní cestou je tedy vytvoření vlastní postavy, která vás bude v celém herním světě titulu Tibia provázet. Máme-li být konkrétní, tak celé herní putování začne na ostrově, který nese název Rookgard. Právě ten je určený pro všechny nové postavy, které se na něm ocitnou. Aby byla hra skutečně unikátní, nabídne vám Tibia volbu z několika povolání, kdy můžete být kouzelníkem, stejně jako paladinem, ale třeba i rytířem.

Samozřejmostí je, že v rámci herního putování a v rámci úspěšných soubojů se může vaše postava postupně zdokonalovat. Staří jenom postupně dosahovat určitých ševelů. To povede i ke zlepšování vašich vlastností, jako může být i regenerace životů, nebo možnost využívání nových kouzel.

Video trailer gameplay: Hra Tibia

Putování v rámci jednotlivých měst

Samotný herní svět tvoří hned několik měst, které vytvářejí možnosti toho, kde se všude můžete pohybovat. Celý děj je zasazený do několika měst, kterým dominuje Thais. Jedná se o největší a hlavní město ve hře Tibia. Samotné další bychom mohli rozdělit na města pevninská, stejně jako na města ostrovní. Do těch se však bez drobného příspěvku autorům nedostanete. Jsou určeny jenom pro premium herní účty. Dostat se na ně lze následně jenom lodí.

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo ji dole okomentuj, díky.