Hra Little Nightmares 1 – vydejte se do hororového světa

Hra Little Nightmares 1 - vydejte se do hororového světa

Tato počítačová hra poprvé spatřilo světlo světa ve Skandinávii a byla vydána v roce 2017 pro konzole i počítače. Druhý díl by měl být hitem roku 2021, uvidíme, jak zužitkuje svůj potenciál. Co čekat od této hry, za kterou stojí vývojáři z Tarsier Studios a také proslulý fotbalový kanonýr Henrik Larsson, někdejší hvězda Celticu a Barcelony? Little Nightmares 1 je členem rodiny survival hororů, budete hrát za malou holčičku, které sluší žlutá pláštěnka a má svůj zapalovač, který jí odhalí náročnou trasu. Je jí devět a neví, co se děje, ale tuší, že jí jde úplně o vše.

Video trailer gameplay: Hra Little Nightmares 1

Zahnat hlad a jíst klidně i myši

V této hře se budete pohybovat v kuchyni, potkáte se s oběšencem a čeká na vás pořádný hlad. Six, jak se vaše hlavní hrdinka bude jmenovat, si dá i myš chycenou do pastičky a kručení v bříšku se bude snažit ukojit i jinak. Noční můra, loď, Hosté, kteří přišli na tuto kocábku s touhou jíst a zase jen jíst, jako by jim už nestačilo BMI kolem čtyřiceti čísel nebo i mírně více. Dětí je tu více a vrátný je chytá do klecí na různé návnady. Je to dostatečně hororový svět? Nebojte, čeká nás jistě dobrý konec, tedy pokud Little Nightmares 1 dohrajete. Můžete nejen na PC, ale i konzolích, hororová adventura totiž myslí na všechny – vždy ale půjde o klasický single player.

Kouzelnice Lady, která bude se Six zápasit, ale také roztomilá grafika. Snad jen škoda toho, že je hra poměrně krátká a odráží se to i v hodnocení mnohých recenzentů. Obrovské botky maličké Six a neustálé plížení se, aby si vás nikdo nevšiml a nedal si vás poté přímo k obědu, to znamená dechberoucí atmosféru skutečného hororu se vším všudy. PC verze získala na Metacritic 81 bodů ze 100 a PS4 o tři body zaostala, takže hodnocení je skutečně velmi dobré. Zahrát si můžete i DLC, která přiblížila příběh Six z jiné perspektivy – vydány byly postupně tři, setkáte se v nich třeba s chlapečkem jménem Runaway Kid. A co vás nakonec čeká? Nu, nechte se překvapit…

Chci hrát hru Little Nightmares 1

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.