Hra Patapon – vylepšujte svoji pochodující armádu

Hra Patapon - vylepšujte svoji pochodující armádu

Videohra, vydaná primárně pro PlayStation Portable, byla oficiálně ohlášena v létě 2008 a vydána byla o pár měsíců později. Že je Patapon název, co vám něco říká? Jednoduše, jde o složeninu dvou japonských výrazů, znamenajících cosi jako pochod a bubnování. Nebo také pochodování za úderů posvátných bubnů, tisíce vojáků s touhou v srdci a praporem zbroceným krví? To už necháme na vaší fantazii, o vývoj se postaralo Japan Studio v kooperaci s Pyramid. Co na vás ve hře čeká a dočkali jsme se i dalších dílů?

Video trailer gameplay: Hra Patapon

Oko s mečem v ruce je symbolem

Čekají na vás pochodující vojska, která vypadají jako velké oko svírající meč v malých pacičkách. Nechybí ani sekyra nebo další zbraně, Patapon je vlastně jakousi hrou na božstvo. Dostanete trojici bubnů – Pata, Pon a Chaka – stačí správně vybubnovat pochod a útok a pak už se jen dívat, jak to všechno pěkně jde. Roztomilá grafika je samozřejmostí, nechybí ani jezdci na koních, jak už to v mnoha tahových strategiích bývá a všechno jde tak rychle, že bitva může být rozhodnutá ještě, než se nadějete…

A během bitev budete mít ještě možnost svou pochodující armádu postupně vylepšovat, protože totéž bude dělat i nepřítel. Patapon je tedy i takovým malým RPG, nejen klasickou tahovkou pro zkrácení dlouhých letních večerů. Snad jen hrozí, že se trochu ztratíte, když bude vojsko stále početnější a na administrativě strávíte velkou porci času. Rytmicky klepejte do kláves jako do bubínků a nechejte se strhnout atmosférou v duchu černé a bílé barvy.

Japonská klasika se dočkala řady ocenění

Patapon aneb kdo by jej neznal, Junichi Yoshizawa nebo Hiroyuki Kotani stvořili na první pohled jednoduchou a nenáročnou položku, ve které později najdete neskutečnou porci hratelnosti a legrace. Jednička na Metacritic dostala 86 bodů ze 100, konzolová verze pro PS4 pak získala hodnocení v podobě 72 bodů. Během roku 2021 by měla vyjít nová verze, kde budete bojovat za kmen Patapon proti zlým silám kmene Zigoton, je jen na vás, jestli dotáhnete věc opravdu do konce.

Chci hrát hru Patapon

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.