Hra Prince of Persia – kdo by neznal tuto sérii

Hra Prince of Persia - kdo by neznal tuto sérii

Kdo by neznal hru, která provázela celou jednu generaci a jejíž historie se píše ještě v dnešní době na mnoha různých platformách. Pamatujete plošinovku z roku 1989 v podání Jordana Mechnera? Dočkala se řady pokračování a hratelnost je stále mimořádná! Naposledy spatřila světlo světa hra Prince of Persie: Escape z roku 2018. My se ale podíváme na hru, která celou tu lavinu kdysi spustila. Zajímá vás příběh? Pamatujete si na něj ještě?

Video trailer gameplay: Hra Prince of Persia

Princ má za úkol zachránit princeznu

Jak prosté, sultán bojuje v daleké zemi a vezír Jaffar si uzurpoval moc. Pokud si jej princezna nevezme a nelegitimizuje jeho vládu, bude popravena. A na princi pak je, aby se dostal z vězení a princeznu zachránil. Skoky přes podlaží plné ostrých bodců, které znamenají smrt a finální souboj s vezírem, romantika jako vyšitá! Samozřejmě, grafika je na dnešní dobu úsměvná, ale ať se laskavě přihlásí, kdo u téhle hry nestrávil řadu hodin a možná si také nezapamatoval původní cheaty…

Jistě si vzpomínáte také na lahvičky, které mohou ovlivnit hru – červené po vypití dodají životy, modré jeden život uberou a zelená bude mít vliv na gravitaci a umožní princovi skákat z poměrně velké výšky bez újmy. Jednoduché? Ale jistě, právě proto tak skvěle hratelné, zvláště v době, kdy počítače byly ještě v plenkách. Překonejte stráže a nelekněte se, když se propadnete falešnou podlahou – příště už budete dobře vědět, jak na to!

Herních platforem bylo přes dvacet, zahrát jste si mohli nejen na DOS a Amiga, ale také na iOS, Nintendu nebo Sinclairu. Perské prostředí dokreslila i podmanivá hudba, která při čtení této věty jistě zazní v uších pamětníků. V roce 1991 časopis PC Format nominoval Prince z Persie mezi padesátku nejlepších počítačových her všech dob, v roce 1996 se pak dostalo Princi další pocty. Computer Gaming World zařadil hru na 84. místo historických tabulek a označil hru za skvělou akci.

Chci hrát hru Prince of Persia

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.