Diablo I – naprostá legenda z dílny Blizzardu

Diablo I - naprostá legenda z dílny Blizzardu

Je to legenda v podání Blizzard Entertainment, alespoň v americkém prostředí a nebavíme se tentokrát o vesmírných soubojích Sarah Kerriganové nebo Jamese Raynora. Ale jistě, pak to musí být Diablo, které vlastně originálnímu světu StarCraftu mírně předcházelo, vydáno totiž bylo už v lednu 1997. RPG klasika, která vás i přes svůj věk pohltí a vousatá grafika určitě nebude na škodu, hratelnost je totiž stále na dobré úrovni. Těší se na vás šestnáctero nevšedních dungeonů v království Khanduras, akční hra, která se později dočkala tří dalších pokračování.

Video trailer gameplay: Hra Diablo I

V Evropě hru vydává na PC Ubisoft

Diablo jednička je ve 2D a rozlišení 640 na 480 pixelů, což bylo na svou dobu ale vskutku převratné číslo. Potěší také ozvučení, které byste v polovině devadesátých let minulého století na podobné úrovni asi vůbec nečekali. A koho všeho potkáte? Ranhojiče Pepina, který vás nezištně uzdraví a možná i zadá quest. Krčmáře Ogdena, který může také připravit nějaký zajímavý úkol. A také kováře Griswolda, díky němuž můžete být zase o něco silnější. Nebo byste si rádi popovídali s čarodějkou, jež sluje Adria? Jsou tu ještě opilec Farnham nebo chlapec jménem Wirt, který je docela vykutálený. Když mu zaplatíte, zjistíte, jestli má u sebe něco, co je pro vás užitečné. Poněkud neférový obchod, že? Ale co se dá dělat, když se náhodou trefíte, vyváží vás opravdu zlatem.

Hra Diablo I se dělí do dvou různých světů – nebezpečí, napětí a spoustu cenností čeká v labyrintu pod katedrálou, ve Tristramu, které je centrem království Khanduras, si odpočinete, naberete nové síly a popovídáte si s NPC, tedy dalšími postavami ve hře. A kdo hru, za kterou stojí David Brevik, Max Schaefer nebo Michio Okamura, vlastně vydal? Na Windows a MAC to byli v rámci Evropy legendární Ubisoft, v severoamerickém prostředí pak EA. Samotní Electronic Arts zase vydali Diablo I na PlayStationu nezávisle na lokalitě.

Kostel, peklo, jeskyně nebo katakomby?

Připraven je labyrint, ve kterém nebude nikdy nuda – hráči Diablo I na ni určitě nikdy ani na chvíli nepomysleli, v roce 1997 působila hra svým způsobem jako zjevení. Skeleton, zombie, plague eater nebo scavanger, čekají na vás ale i gargoyle, slayer a balrog. Kdo by odolal takové výzvě? Zvláště pokud se Diablo I ještě dočkalo pokračování v podobě datadisku s poetickým názvem Hellfire, které například přidává postavu mnicha.

Chci hrát hru Diablo I

Filmy, knihy, hry

Aquanox Deep Descent

799 

Filmy, knihy, hry

Wolfenstein: Youngblood

199 

Filmy, knihy, hry

Two Point Hospital

1 099 

Filmy, knihy, hry

Two Point Hospital

1 099 

Filmy, knihy, hry

WWE 2K20

999 

Filmy, knihy, hry

WWE 2K20

999 

Filmy, knihy, hry

Need for Speed Heat

649 

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.