Hra Diablo III – milovníci herního pravěku vzývají legendu RPG

Diablo III - milovníci herního pravěku vzývají legendu RPG

Třetí díl série, která se stala mezi hráči skutečnou legendou a změnila dějiny RPG her už jednou provždy. Blizzard Entertainment si milovníci herního pravěku spojují třeba se StarCraftem, ale na Diablo rozhodně nesmíme zapomínat – a měli bychom je ideálně přidat pěkně jedním dechem. Třetí Diablo jste si mohli zahrát už i na konzolích, jako PS4 nebo Xbox One. Vydáno bylo v květnu 2012, což je od druhého dílu vydaného na přelomu tisíciletí poměrně dlouhá doba. Pojďme si proto trochu blíže poreferovat, co se všechno změnilo…

Video trailer gameplay: Hra Diablo III

Ve třetím pokračování se objeví třetí rozměr

Pro někoho možná tolik vytoužené 3D přichází s určitým omezením, v Diablo III můžete obraz jen přiblížit, ale nikoliv jej otáčet podle libosti. Lesy, pouště a sníh v novém kabátku, opět jde o souboj se zlem, který snad – symbolicky – nikdy nekončí. Úkoly, které vás nebudou jen tak nudit, protože jde často o dílo náhody a nemáte žádný připravený scénář, jenž byste mohli předvídat dopředu. Ne a ne, Diablo číslo tři pokračuje s Lovcem démonů a Mnichem, které ještě z dvojky neznáte – ale příšery je brzy poznají a donutí je k pláči.

Multiplayer je přímo ve hře, tak se podle libosti pusťte do kohokoliv, kdo bude po ruce. Jak jsou nastavené systémové požadavky? Úměrně roku vzniku, stačí NVIDIA GTX 260 jako grafická karta, 4 GB RAM a procesor Intel Core 2 Duo. Teoreticky si lze třetí z Diabla zahrát i na nižších parametrech, dokonce i Windows XP, 2 GB RAM a legendárním Intel Pentium, počítejte ale s nízkou úrovní detailů.

Pět milionů prodejů za jediný den

Pozor, Diablo III má hráčskou základnu, která se okamžitě vynořila – jakmile přišla zpráva o třetím pokračování, pořídilo si hru na pět milionů příznivců a Diablo tak dokonce hravě pokořilo i jinak legendami opředený svět World of Warcraft. Ve trojce můžete vybírat z celkem sedmi postav, z nichž každá má svou pánskou i dámskou variantu, hráčská obec je totiž hodně široká a autoři tady chtěli nabídnout všechny dostupné možnosti. V PvP aréně si vychutnáte všechny vymoženosti digitálního věku a zahrajete si i na starších strojích. Šaman přivolá na pomoc v boji nemrtvé a Kouzelník nebo Barbar už jsou zavedená klasika.

Deckard Cain se znovu vrací, aby spasil svět – ideálně všechny, kterým už bylo osmnáct, protože tato hra má specifické věkové omezení, jako mnoho dalších titulů z podobné rodiny. Vývoj trval už od roku 2005, ale hráči se dočkali až po dlouhých sedmi letech a fanoušci PlayStationů 3 a 4 si museli počkat ještě o něco déle. Třeba na Nintendo Switch hra vyšla až v roce 2018. Ale jak by určitě řekl Jay Wilson, jeden z duchovních otců Diablo III, kdo si počká, ten se dočká…

Chci hrát hru Diablo III

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.