Hra Fire Emblem: Three Houses – připravte si taktiku a ovládněte Fódlanu

Hra Fire Emblem Three Houses – připravte si taktiku a ovládněte Fódlanu

Taktika a zase jen taktika, Nintendo Switch přináší novou hru, která vyšla v létě 2019 a navazuje na předchozí Fire Emblem: Radiant Dawn, vydané o dvanáct roků dříve. Toshiyuki Kusakihara a Naoko Horie odvedli na šestnáctém díle rozsáhlé série práci, která je dobře hodnocená a například na Metacritic získala 89 bodů ze 100 možných. Nové postavy, originální příběh a Intelligent Systems jako vývojáři, přesně ti, kteří v roce 1983 připravili Mario Bros.

Video trailer gameplay: Hra Fire Emblem: Three Houses

Soupeříte o to, kdo povládne Fódlanu

Za rok se prodalo už prakticky tři miliony kopií, Fire Emblem: Three Houses uspěla na The Game Awards 2019 v kategorii Nejlepší strategie a získala si velké ocenění také u samotných hlasujících hráčů. Těm musí být přinejmenším dvanáct, je to tedy alespoň přání a vřelé doporučení samotné společnosti Nintendo. Utkejte se s dalšími o to, kdo povede svět Fódlan, k mání jsou celkem tři národy, ze kterých si můžete zcela svobodně vybírat. Leicester Alliance, Holy Kingdom of Faerghus nebo Adrestian Empire, co je vašemu srdci blízké?

Hlavní hrdina se může zcela volně pohybovat, jde tedy o klasické taktické RPG s určitými novými prvky a vylepšenou hratelností. Přeci jen, série jako Fire Emblem je tu společně s námi nějaký ten pátek. Vylepšujte si svou postavu a užijte si klasickou animovanou grafiku, kterou nadmíru hrací japonští vývojáři umějí rozhodně ze všech nejlépe. K mání je také jen a pouze anglická lokalizace, ale vzhledem k počtu českých hráčů je argument distributorů rozhodně pádnější než třeba u Football Manageru. Prince Dimitri, Edelgarda nebo Claude, následník trůnu, to jsou všechno známé postavy!

Jednotlivé koleje ovlivní váš osud

Začněte studovat a staňte se profesorem, vyberte si kolej, kterou povedete v bitvě, jíž zvládne nejlépe jen skutečná elita. Akademie musí jít jako jeden muž, pokud máte rádi RPG a doma je Nintendo Switch, je hra jako právě Fire Emblem: Three Houses povinností! Tak proč ji tedy ještě nemáte?

Chci hrát hru Fire Emblem: Three Houses

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.