Hra Hitman: Contracts (2004) – třetí díl oblíbené série Agenta 47

Hitman: Contracts - třetí díl oblíbené série Agenta 47

Třetí díl legendární série se začal psát od roku 2004, kdy přišel ke slovu díl s podtitulem Contracts. Hra začíná tím, že zraněný Agent 47 vpluje do hotelového pokoje a zde se zhroutí. Podíváte se na poměrně dost míst, doslova by se dalo říci, že procestujete celý svět. Rumunsko, Kamčatka, ale i Velká Británie, města jako Budapešť, Rotterdam, Hong Kong a na konci se podíváte též do sladké Paříže. V levelu 2 vám k tomu ještě zahraje Paul Anka.

Hra obdržela v PC verzi hodnocení 74 ze 100 možných a pro PS2 se známka o šest bodů zlepšila, ale druhý díl pořád zůstával nepřekonán, alespoň v této řeči čísel.

Video trailer gameplay: Hra Hitman: Contracts (2004)

Kuchyňský nůž nebo pistole?

Ruční zbraně, brokovnice, ale klidně také jenom „obyčejný“ kuchyňský nůž, s tím budete v dalším pokračování holohlavé legendy Hitman likvidovat nepřátele – záleží prostě na tom, co je zrovna po ruce, protože mise se splnit musí. Kulomet s pásovým zásobníkem je sice neortodoxní zbraní právě pro Agenta 47, ale nevadí, třeba se vám tahle novinka přeci jenom zalíbí. Škrtit, použít jed nebo příliš velké horko v sauně a infarkt, cíle se ale dají likvidovat i jiným způsobem, a právě rozmanitost je tím, co láká miliony hráčů po celém světě k této sérii, která rozhodně není a nikdy nebude jen nějakou bezduchou střílečkou.

Doprovodná hudba Jespera Kyda je už klasikou, příběh tentokrát napsal Greg Nagan. IO Interactive je dánskou vývojářskou legendou a zahanbit se nenechalo ani tehdy, když Eidos na vydání přeci jen trochu spěchali. Ale pozor, přeci jen – první díl vám přinese mnoho vzpomínek, protože mnoho misí zadaných vám specialisty ve trojce je v podstatě jen a pouze variací na jedničku. Už na začátku musíte utéct ze sanatoria, kde jste zavraždili svého duchovního (nebo fyzického) otce a výborně vycvičení SWAT jsou všude kolem. Navštívíte Skotsko i Sibérii, takže se nebojte, že cest bude málo. K dispozici je i řada nových převleků a nabídka, že si už jednou zahranou misi můžete zkusit znovu a tentokrát se zabývat jinými postupy, zkrátka být komplexní a ďábelsky vypočítavý na každý pád!

Chci hrát hru Hitman: Contracts (2004)

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.