Hra Diablo IV – čtvrté pokračování série

Hra Diablo IV - čtvrté pokračování série

Čtvrté pokračování série, která navždy změnila svět RPG hraní. Chce navázat na oblíbený druhý díl, ale ještě přesně nevíme, jak bude vypadat. Jisté náznaky sice na veřejnost prosákly, ale plná verze hry bude vydána, alespoň podle vyjádření Blizzard Entertainment, někdy během roku 2021.

Akční hra, za níž stojí například Luis Barriga nebo Jesse McCree, je opět o pěti různých postavách. Druid, barbar, ale také kouzelnice, která kraluje hlavně díky maně a při osobním kontaktu působí spíše až křehce bezmocným dojmem.

Video trailer gameplay: Hra Diablo IV

Pestrý svět plný kouzel a krvavých seker

Když se řekne Diablo, mnoha lidem se vybaví přesně to, co nás čeká ve čtvrtém dílu. Trochu sněhu, hor, ale také poušť anebo samotné peklo – a pak také mana, kouzla, sekery a meče, které řinčí o sebe. Bavit vás budou hlavně PvP bitvy, vylepšování šesti skillů a spoustu dalšího, co zabere dlouhé hodiny za monitorem nebo konzolí. V kombinaci s příběhy těch, kdo slouží jedině ledovému trůnu, šlo o to nejlepší, co mohl herní svět na přelomu tisíciletí nabídnout.

Otevřený svět, ve kterém není nouze o překvapení. Bitva s démony rozhodně nebude procházkou růžovým sadem, ale když si vzpomenete na zapeklitosti prvního dílu Diabla, určitě se budete při pomyšlení na takovou skvělou akci přímo tetelit. Močál, les nebo pláně plné soli, na tom asi vůbec nezáleží. Regionů je celkem pět, a zatímco ve Fractured Peaks si užijete sníh a hory, ve Dry Steppes zase budete mít pořád žízeň, aspoň tedy podvědomě.

Pár generací po konci třetího dílu

A kdy na vás vybafne čtvrté Diablo? Právě tehdy, když skončí třetí díl, respektive jeho datadisk, nazvaný Reaper of Souls. Probuzení Lilith, Mephistova potomka, odstartuje čtvrtý díl při rituálu hodného snad jen regulérních satanistů, které bychom asi nechtěli potkat ani za bílého dne. Ani kdybyste byli barbar s obouruční zbraní, za nějž si také Diablo vyzkoušíte, budete-li jen trochu chtít.

Chci hrát hru Diablo IV

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.