Hra Horizon: Zero Dawn – užijte si postapokalyptickou scenérii

Hra Horizon Zero Dawn - užijte si postapokalyptickou scenérii

RPG se zajímavou budoucností, které Guerrila ve spolupráci s PlayStation Mobile vydala v létě roku 2020. Co čekat od Horizon: Zero Dawn, kde si užijete postapokalyptickou scenérii, dobu, kdy lidé válčí se stroji a jednotlivé kmeny žijí v přírodě, původním stylem života, skoro jako za oněch starých časů Kopčema s Veverčákem? Grafika vás jednoduše nadchne, hloupá umělá inteligence zase příliš neoslní. Ve výsledku je ale hra hodnocená často hodně vysokými čísly, které by bylo dobré věnovat pozornost, zvláště pokud je pro vás RPG srdcové téma.

Video trailer gameplay: Hra Horizon: Zero Dawn

Umíte se vžít do role skvělé lučištnice?

Ve hře nebudete střílet obvykle ničím jiným, než právě lukem – i když půjde o úplně jiný model, než jaký měla k mání typická hunská horda, především po vizuální stránce. Fauna a flóra, respektive grafická podoba přírody ve hře, vám jistě vyrazí dech. Připravte se, ale že doporučené systémové požadavky nepotěší nikoho se slabším nebo průměrným strojem. Intel Core i7-4770K, 1+ GB RAM a GeForce GTX 1060 s 6GB paměti, to jsou čísla, kde tisícikoruny jen létají…

Spoustu vedlejších misí a zajímavý příběh, to na vás čeká v Horizon: Zero Dawn, hře, která už získala spoustu ocenění napříč světem PC a PS4. Je to věc, která vás přiková k obrazovce od začátku až do konce, nebudete se nudit ani chvilku. Ulovíte si večeři a budete se opatrně plížit pralesem, protože za každou větví může číhat nepřítel. Jste v napětí při čtení těchto řádků? S Horizon: Zero Dawn určitě budete i při hraní!

Dívenka Aloy prožije hodně zajímavý vývoj

Anglický dabing zajišťují kvalitní herci, jako například Lance Reddick. Různorodé rysy obyvatel, každý je originál, tvůrci si opravdu vyhráli se vším všudy. Civilizace, která vypadá, jako by zrovna přišla z pravěku, ale má i pár modernějších prvků. Podíváte se do starších bunkrů, co dají připomenout trochu vábnější historii lidstva. A hlavně, pozor na plechové příšery, tedy všehoschopné roboty, před kterými se musíte mít ve střehu a být co možná nejvíce potichu!

Desítky hodin hraní jsou před vámi, pestrý svět jako třeba v tematicky podobném dílku Assasins Creed či Far Cry už čeká. Luk, prak a klasické zbraně dávnověku, sbíráte suroviny, na hřbetu robotické žirafy se rozhlédnete po kraji a zjistíte, že mapa je trochu větší, než jak se původně zdálo. Zkrátka samé překvapení, že? Jasně, lépe se bude hrát, alespoň podle řady recenzí, na PS4, ale nepodceňujte ani PC hraní…

Chci hrát hru Horizon: Zero Dawn

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.