Hra Pokémon GO: TOP smartphonovka

Hra Pokemon GO

Jenom málokdo by neznal tento fenomén, který když se poprvé objevil, znamenalo to doslova unikátní revoluci v rámci her na chytrých mobilních telefonech. Co hra Pokémon GO přináší a jaké jsou novinky? Kdo si ještě pamatuje na seriál Pokémon, který byl na televizních obrazovkách celkem výrazně oblíbený, tak právě s ním konkrétně je tato hra spojena. Ostatně dokládá to už samotný název a tak je zcela jasně vidět, že hlavní složkou celé hry nebude nic jiného, než právě pokémoni.

Více informací o online hře Pokémon GO vám řekne tato rychlá wiki recenze (návod).

Video trailer gameplay na YouTube: Hra Pokémon GO CZ (Česky)

Na čem je hra primárně založena?

Pokud se na hru Pokémon GO podíváme blíže, je třeba říci, že je založena na celkem zajímavém faktu, kterým není nic jiného, než snaha o to, aby byli chyceni jednotliví pokémoni. Na rozdíl od všech různých podobných her však právě Pokémon GO dokáže nabídnout zajímavou interaktivitu. Jakou konkrétně? Nejedná se o hraní jenom doma na gauči, nebo kdekoliv jinde. Jedná se o hru, u které je třeba jít ven. V rámci hry se totiž objeví lokace, kde se nachází některý z pokémonů. Hráč tak musí vyjít na dané místo a zde se pokusit daného pokémona chytit. Pokud se mu to povede, přidá si ho do své sbírky.

Fotoaparát a GPS navigace

Ona interaktivita hry Pokémon GO je založená také na tom, že po instalaci je třeba využívat také fotoaparát a také GPS navigaci. Z jakého důvodu? Jelikož prostřednictvím displeje na svém mobilním telefonu sledujete okolí, ve kterém se daný konkrétní pokémon může objevit. GPS navigace je zde proto, abyste mohli jednoduše jít na to místo, kde by se měl objevit. Jakmile se tam dostanete, už je třeba udělat jenom jednu jedinou věc. Chytit ho. A to se ne vždy podaří. I v tomto může být hra unikátní. Na druhou stranu přesně kopíruje daný seriál, jelikož ani zde se hlavnímu hrdinovi nepovedlo některé pokémony chytit na první pokus.

Zapomínat nesmíme také na fakt, že každý pokémon je jiný a to znamená, že každý má jiné vlastnosti, stejně jako je jinak hodnocený a je jinak unikátní. Proto když se objeví nějaký, který je skutečně významný, může to v některých velkých městech znamenat fakt, že se do dané lokace sjede hned několik desítek lidí.

Není to jenom chytání pokémonů

Hra Pokémon GO však není založena jenom na tom, že se hráči snaží toho správného pokémona jednoduše chytit. Zapomínat nesmíme ani na to, že hra je založena i na tom, že cílem hráče je také pokémony cvičit a zlepšovat jejich vlastnosti. A k čemu je toto konkrétně dobré? Hlavně k tomu, že v rámci hry je možné využívat i různé souboje, které jsou zajímavým zpestřením hry.
Sečteno, podtrženo, hra Pokémon GO je v podstatě zajímavým obrazem daného seriálu, kdy se z každého majitele telefonu, který má hru nainstalovanou, stává hlavní hrdina, jehož hlavním cílem je mít co možná největší počet kvalitních pokémonů. Navíc je třeba říci, že hra láká všechny generace.

Aplikaci (APK) Pokémon GO si můžete jednoduše stáhnout zdaramma (free to play – free download) pro iOS a Android (přes Google Play). Updates jsou zdarma. Stahujte také mapy.

Chci hrát hru Pokémon GO

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.