Hra Polda – užijte si celou detektivní sérii

Hra Polda - užijte si celou detektivní sérii

Sedm dílů plných zábavy, adventura, která přinesla smích a dobrou náladu do mnoha domácností. První Polda vyšel ještě před přelomem tisíciletí, ten šestý v roce 2014. Na všech se potom podílela společnost Zima Software, v každé se potkáme s uniformovaným mužem spravedlnosti Pankrácem, jenž je ale v dílech 3, 4, 6 a 7 soukromým očkem. Protože se na jeho dabingu podepsal Luděk Sobota a další role ztvárnili třeba Jiří Lábus, Petr Nárožný a Sabina Laurinová, víc asi jistě říkat nemusíme…

Video trailer gameplay: Hra Polda

První díl ve 2D, na závěr filmové studium

Zápletka Poldy je vždycky hodně zapeklitá a netradiční. Ve druhém díle vydaném v roce 1999 šlo hlavně o požár hotelu, ve čtvrtém, jenž přišel na světlo světa o tři léta později, se opravdu hodně nacestujete v čase. A třetí díl se zase nese trochu v duchu hokeje, neboť zmizel kuchař jistého Jaromíra Jégra. Ve čtyřce už vidíme 3D grafiku, ta se postupně stále vylepšuje, není však zcela stěžejní pro hratelnost. Důležitý je totiž humor, který podpoří i nejslavnější z českých herců. Hodnocení recenzentů bylo dosti vrtkavé, nejvíce dostal například od Doupetě díl číslo 2 (80 %) a nejslabší byla pětka (50 %), naproti tomu BonusWeb hodnotil čtyřku 77 % a šedesátka zbyla na díly 1, 5 a 6.

Klikačka, se kterou se každý rád nasměje, měla i jisté problémy – Apple nesnesl ve druhém díle postavu Adolfa Hitlera, šestý díl přinesl nevhodné nápisy ve věznici a musel být patřičně upraven, aby mohl jít směle mezi hráčskou obec. Příznivce série pak určitě potěší, že je i sedmý díl, který přinesl spoustu nových a zajímavých věcí. Všechny díly Poldy si nemusíte zahrát nutně jen na PC, neboť vyšla i verze pro Androidy a iOS, takže i mobilní telefon zkrátí dlouhé chvilky na cestách ve vlaku nebo při různém čekání.

Chci hrát hru Polda

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.