Hra Beyond Good & Evil 1 – pomozte zachránit planetu před útokem mimozemšťanů

Hra Beyond Good & Evil 1 - pomozte zachránit planetu před útokem mimozemšťanů

Hra, která byla vydána v listopadu 2003 a mezi akčními adventurami už prakticky patří mezi živoucí legendy. Na planetu Hyllis, která nechce nikomu a ničemu škodit, přišel nečekaný útok ze strany mimozemšťanů. A jediný, kdo jej může odvrátit, je jistá Jane, povoláním fotografka. Klišé? Ale ne, naopak, bude to zábava, třeba už jen proto, že Jane ovládá asijská bojová umění. Ubisoft se tímto titulem blýskl, a nejen Xbox nebo druhá generace Playstationu díky němu nabízejí hodiny zábavy pro retro fanoušky.

Video trailer gameplay: Hra Beyond Good & Evil 1

Michel Ancel představuje další kasovní trhák

Autor Raymana, ale i Beyond Good & Evil 1 – seznamte se s Michelem Ancelem, francouzským vývojářem, jenž vás provede světem této videohry. Investigativní reportérka a mistryně v aikidu Jade luští puzzle a dělá spoustu fotek, ale také příležitostně – nebo někdy i poněkud častěji – bojuje s různými nepřáteli. Nominace na hru roku, ale také animovaný film na Netflixu, přesně takových poct se dočkala Beyond Good & Evil 1, tak se s ním seznamte, protože má opravdu retro příchuť.

Vetřelci DomZ vám připraví neklidné spaní, budete s nimi muset bojovat a možná si občas vzpomenete i na další legendu jménem Metal Gear Solid. Po dlouhém období bez konfliktů přichází válka, která nenechá nikoho na planetě Hillys v klidu. Jade umí nejen aikido, ale také se prvotřídně plížit a zvládne i efektní kotouly, takže o ekvilibristiku nouze nebude. Ocitnete se v roce 2435 v úplně jiné galaxii, než ve které dýcháte čerstvý vzduch.

Známky skutečně na výbornou

Rozkoukáte se? Pomůže vám jistě pohled na mladou fotožurnalistku Jade, kterou mluví Jodi Forrest. Jako sirotka, jenž přišel o rodiče po DomZ útoku ji vychoval Pey´j, toho času strýček a ochránce. Hodnocení hry Beyond Good & Evil 1 bylo poměrně vstřícné, PS2 verze získala na Metacritic 86 ze 100, Xboxová verze byla ještě o bod lepší, PC varianta si připsala 83 bodů. Full HD remasterovanou verzi připravil Ubisoft Šanghaj, pro obě známé konzole bylo vydáno během roku 2011. Zkusíte tu novější nebo dáte přednost klasice, co jen tak nezklame?

Chci hrát hru Beyond Good & Evil 1

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.