Hra Five Nights at Freddy´s – strach a noční můry jsou žádoucí

Five Nights at Freddy´s strach noční můry jsou vždy žádoucí

Pokud máte v oblibě videohry, při kterých jde tak trochu mráz po zádech, bude právě tato ideální variantou pro dlouhé letní večery. Five Nights at Freddy´s byla vydána v srpnu 2014 a v pravém slova smyslu jde o survival horor. Nenechte se zmást roztomilým medvídkem, jehož autor Scott Cawthon nasadil zcela záměrně – pro kontrast, protože na vás čekají i hodně bojácné chvilky. Hru si lze stáhnout nejen z Google Play, ale i Appstore a zahrát si ji je možné i na platformě Steam. A za koho vlastně budete hrát? Nebojte, ten medvídek ne, v jeho kůži se neocitnete…

Video trailer gameplay: Hra Five Nights at Freddy´s

Noční hlídač musí přežít svou směnu

Od půlnoci až do šesti ráno, Five Nights at Freddy´s je pro labužníky nočních směn. Tentokrát to ale nebude jen o tom neusnout, ale spíše půjde o přežití. Budou tu totiž animatronici, kteří se během dne starají o to, aby v pizzerii nebyla nuda. V noci ale mají trochu odlišné choutky, a když se jim povede vás nasoukat do kostýmu Freddyho Fazbeara, zemřete – a jednoduše, game over. Pět nocí a nic víc, nebo, když zvládnete hru na jedničku, smíte si za odměnu zahrát i bonusovou šestou noc, kde se ale musíte připravit na to, že robotci budou chtít napravit své chyby a začnou pracovat přibližně na 200 procent.

Sledujte animatroniky přes kamery a dávejte si pozor, odkud na vás udělají baf. Kamerový systém ale není dokonalý a někdy si musíte přisvítit, abyste měli jasno, že je vzduch čistý. Ovšem pozor, na každý takový průzkum bojiště vynaložíte energii, která se ale nedá nějak doplnit. Sedíte v budce pro hlídače, díváte se na záběry z bezpečnostních kamer a především, jste maximálně opatrní! Pokud vám dojde během noci elektřina, zůstanete ve tmě, pamatujte na to. Pravda, grafika vám dech zrovna nevezme, ale na druhou stranu, tohle je spíš legrace – trochu v duchu populární série ZNK. Od třinácti let, jak uvádí vývojář videoher a spisovatel z amerického Houstonu Scott Cawthon, jenž připravil také několik dalších her, mimo jiné oblíbenou The Desolate Hope.

Chci hrát hru Five Nights at Freddy´s

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.