Hra Immortal Realms: Vampire Wars – podívejte se do světa upírů

Hra Immortal Realms: Vampire Wars - podívejte se do světa upírů

Strategie, kde se podíváte mezi upíry. Tentokrát nepůjde o onen legendární příběh Bartošové s Hrušínským, ale o počítačovou hru v podání Palindrome Interactive, která byla vydána v srpnu 2020 a patří také mezi zajímavé nováčky svého žánru. Jako v karetní partii, krůček po krůčku budete uvážlivě reagovat a odhalovat taktické plány svých nepřátel. Neztratíte při tom ani kapku krve, i když na začátku budete muset zvolit jeden ze tří velkých klanů – Moroia, Nosfernus nebo třeba Dracul, jak symbolická jména, že?

Video trailer gameplay: Hra Immortal Realms: Vampire Wars

Kombinujte karty a vyberte si strategii

Hra jako je Immortal Realms: Vampire Wars je unikátní v tom, že vlastně hrajete karty – a sbíráte různé postupky, abyste vygradovali potenciál svěřených armád na maximum. Krvežíznivý Dracul nebo poněkud mystičtější Moroia? A co Nosfernus, jenž v sobě snoubí prvky starověkých civilizací? Akční RPG s prvky strategie nebo naopak, nezáleží, jaký slovník použijeme – čeká na nás totiž dvanáct zajímavých misí a Kalypso Media mají určitě být nač hrdí. Nad Warmontem, královstvím, jemuž vládne krev a nelítostný boj, vládnou už mnoho let Draculové. Vlad a Cecilia, vládci nad životem a smrtí celého kraje, jsou už navěky provázaní od chvíle, co se do sebe poprvé zamilovali.

Vyberete si bojový režim nebo atraktivně vyladěnou kampaň s příběhem plným zvratů, který se jen trochu inspiruje v jiných herních peckách? Minimální požadavky jsou mírné, 24 GB místa na disku a například grafická karta přinejmenším GeForce GTX 770. Doporučené jsou ale o něco krvavější, GeForce GTX 1060 6 GB rozhodně dnes nemá k dispozici každý herní stroj. Grafika je přitom, na dnešní poměry, lehce zastaralá a podle různých ohlasů není moc povedeným ani herní dabing, byť o atmosféru není nouze díky napínavému příběhu. Němčináře jistě potěší, že zvuk není jen v angličtině, ale i jejich favorizovaném jazyce.

Nejdůležitější surovinou je tady krev

Kdo má k dispozici dost krve, ve světě upírů triumfuje, i tak by se dala zjednodušeně popsat tato hra. Zabíráte nové obce, budujete v nich vojsko a občas sešlete kouzelnou kartu jako Deus Ex Machina a polepšíte si díky tomu o pořádný kus jinak náročné cesty. Poperete se pak v arénách s vojsky, které, jste stihli v mezičase vybudovat. Jednotlivé budovy mohou patřičně rozproudit krev, a to nejen symbolicky, starejte se proto o své vesničky jako svědomitý správce.

Bok po boku vám budou netopýři, kopiníci nebo smečka vlků a zanedbávat byste neměli ani lučištníky! Umělá inteligence je v ohlasech poměrně dost chválená, pokud jste zkušeným hráčem podobných strategií, dáte ji jistě více než řádně zabrat!

Chci hrát hru Immortal Realms: Vampire Wars

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.