Hra DiRT Rally 2.0 – nasedněte za volant rallye speciálu

Hra DiRT Rally 2.0 - nasedněte za volant rallye speciálu

Nahlédněte za volant aneb Dirt Rally 2.0 přinese prach z cest, zajímavé zážitky a rychlá kola. Videohra pro konzole, ať už je to Xbox One nebo PlayStation 4, ale i PC hráče, je třináctým pokračováním mezi Colin McRae smetánkou a v pořadí sedmým, kde je v názvu obsaženo to magické slovíčko „dirt“. Hra byla vydána 26. února 2019 a Codemasters s ní získali mnoho vavřínů. Metacritic připsali pro PC i PS4 verzi 84 bodů ze 100, IGN 8,5/10, což jsou opravdu solidní čísla. Nominace na řadu ocenění, třeba na The Game Awards 2019 v kategorii Racing Game, na sebe nenechala čekat, titul se ale přímo nekonal.

Video trailer gameplay: Hra DiRT Rally 2.0

A do jakých destinací se podíváte?

Hra Dirt Rally 2.0 vás zavede do Argentiny a Austrálie, ale i do řady dalších zajímavých zemí, kde se jezdí automobilové závody. Podíváte se ještě na Nový Zéland, do Polska, Španělska a taktéž USA. Codemasters vyhlásili plán ještě vydat další trati ke stažení, nesmí chybět Finsko a Německo, Řecko, Monte Carlo, Švédsko a Wales. MS v rallycrossu se k tomu ještě přidá, takže se mrknete do Barcelony nebo na Hell, Holjes a Silverstone. A na čem budete závodit? Připraveno je celkem padesát modelů, od těch, které byly moderní v devadesátých letech až po takové, jimž se dává přednost spíše v poslední dekádě. Každý vůz si lze před startem přizpůsobit podle svých nejniternějších představ. A v případě, že s ním uděláte rovnou kariéru, můžete si jej pomaličku vylepšovat až téměř k dokonalosti. To je přece jen obrovská výzva, ne?

Bláto, asfalt, písek nebo šotolina? K mání je spoustu různých povrchů a budete muset ukázat, že jste hodni zlatého volantu – Dirt Rally 2.0 nedá nic zcela zdarma. Ano, čekají vás dramatické závody, kde se každá drobná chybka může potrestat a tuze důkladně propracovaný režim hry více hráčů. V lednu 2020, takřka rok po vydání hry, pak přibylo DLC s podtitulem Colin McRae: Flat Out, které přidává dvě skotská závodiště – konkrétně jde o Perth a Kinross.

Chci hrát hru DiRT Rally 2.0

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.