Hra FIFA 20 – zahrajte si fotbal za svůj oblíbený tým

Hra FIFA 20 - zahrajte si fotbal za svůj oblíbený tým

Kdo nemá rád fotbal, ať se přihlásí! Samozřejmě, žádný les rukou tady očekávat nejde, a to ani v ryze dívčím kolektivu – tento sport stmeluje kolektiv jako žádný jiný, zvláště pak při fandění u televizních obrazovek. Je i králem e-sportů, takže FIFA 20 má před sebou budoucnost nejen v ohledu domácího hraní s přáteli. Vydání každoročně na přelomu léta a podzimu, EA Sports se nezapřou, i když hokej už dělají bohužel jen na konzolích. To je ale jiný příběh, s fotbalem se jen tak rozloučit nedá – to je zkrátka náboženství, jak pravilo dříve již mnoho moudrých lidí…

Video trailer gameplay: Hra FIFA 20

Ještě lepší fotbal než kdykoliv jindy?

Každý rok je zase o něco atraktivnější – tahle hra už přitom je sama o sobě dokonalá, alespoň podle mnoha hráčských nadšenců. Říct něco o lepší fyzice kulatého nesmyslu nebo propracovanějších obranných zákrocích, to bychom byli spíš troškaři. Když se ale přidají i zajímavé tiskovky a systém hráčské morálky, která může v závislosti na vyjádření kouče hodně kolísat, dostaneme se už o pěkný kousek dál. Kolik týmů a lig je vlastně pro hráče k dispozici? Jedním slovem – hodně!

Třicet licencovaných ligových soutěží, více než sedmnáct tisíc hráčů. Premiéra čeká na rumunskou nejvyšší soutěž, připraveno je hned 92 licencovaných stadionů a dalších 29 generovaných. Dále je třeba dodat, že klubů bude k dispozici více než sedm stovek – Juventus se nicméně jmenuje Piemonte Calcio kvůli tomu, že klub je úzce propojen s konkurenčním fotbalovým simulátorem PES. Podobně jsou na tom River Plate nebo Boca Juniors, ale to jistě hráčům vadit nebude, jsou zvyklí z předchozích titulů. Zahrajete si ligu, evropské poháry, čeká na vás Red Bull Aréna i Nou Camp, jakož i spoustu dalších svatostánků fotbalu. Atmosféra, která by se dala krájet, přesně jako každý středeční večer.

Autentičtější rotací míče počínaje…

Ve starších hrách jsme měli někdy problém, že fyzika balonu není zrovna přesvědčivá, ale autoři FIFA 2020 na tomto ožehavém problému zase o něco více zapracovali. Střely tak, jak je uměli mágové jako Siniša Mihajlovič nebo David Beckham, si můžete vyzkoušet na vlastní kůži – je to skoro jako třeba průměrný start raketoplánu.

Vytvořte si svou vlastní postavu a staňte se opravdovou fotbalovou legendou. Přirozený pohyb míče a defenzivní podpora spoluhráčů, které má na starosti počítač, to má být jen třešničkou na zajímavě vyhlížejícím dortu. Pravda je taková, že FIFA 2020 nedostala vždy a všude úchvatné hodnocení, verze pro PS4 inkasovala od Metacritic 79/100 a PC verze má ještě o sedm bodů méně. Game Informer 7,5/20, Game Sport 8/10 – zkrátka žádné stovky a vytřeštěné oči.

Po drobných krůčcích směrem ke hvězdám

Ale tak je to s Fifou každý rok, něco nového se přidá, něco se vylepší a stále je co zlepšovat, že? Nebojme se proto, že série jde špatným směrem, spíše naopak. Čeká nás určitě ještě pěkných pár dekád s fotbalem, kterému se jen tak něco nevyrovná – snad jedině PES může mít nějakou šanci, pokud už rovnou nepaříme proslulou sérii Football Manager, ale to záleží také na vkusu hráče a tom, jestli preferuje hru za manažera nebo skutečnou dechberoucí akci s míčem u nohy…

Chci hrát hru FIFA 20

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.