Hra FIFA 21 – zahrajte si fotbal v propracovaném režimu kariéry

Hra FIFA 21 - zahrajte si fotbal v propracovaném režimu kariéry

Další fotbálek je tady, další ročník nesmrtelné herní série, která rozněcuje fantazii příznivců kulatého nesmyslu napříč všemi kontinenty. Jaká vylepšení přinese jednadvacítka Fify, hry, s níž mnozí staří mládenci plánují ženitbu? České titulky, ale i možnost zahrát si fotbal na pouličním plácku aneb proč se omezovat na vyprodané stadiony věhlasných jmen, kde chtějí za lístek i sto eur, když tento sport vládne i favelám? Hrát fotbal mezi paneláky nebo na plácku, kde začínala nejen velká brazilská a argentinská esa, je přeci velkým zážitkem, nebo snad ne?

Video trailer gameplay: Hra FIFA 21

Režim Kariéra je hodně propracovaný

Dostat svůj tým až na vrchol, dotáhnout jej mezi evropskou elitu, i když jde v tuto chvíli spíše o provinční celek. Ano, přesně to nabídne FIFA 21! Klidně si vybudujte klub úplně od nuly a vtiskněte mu své originální manažerské know-how. Nechte správu mužstva na UI a věnujte se věcem, které vás budou naplňovat. Nová FIFA přináší svět, kde nic nemusíte – ale jen můžete, pokud opravdu chcete, slovo povinnost vypusťte ze svého slovníku.

V soundtracku ke hře na vás čeká stovka jmen, a to včetně Celeste, Glass Animals nebo Olivera Malcolma. Rytmičnost, akce, vhodné doplnění k aktivnímu hernímu stylu, který nadiktujete svému mužstvu. Rozdíl mezi Fifou, která tu byla před pěti lety a letošní verzí, je podle hráčů někdy až přímo dechberoucí. Bohužel, oproti loňské verzi nečekejme příliš mnoho změn, což asi řadu fanoušků sportovního žánru docela zamrzí. Nejslavnější stadiony planety jsou zpracovány do nejmenších detailů, statistiky zacházejí do podrobností, stačí jen kliknout a ověřit si data. Pokud máte rádi statistiky a grafy, budete se jistě vyžívat. Doporučované HW požadavky nejsou nijak drastické, postačí Intel Core i5-3550, GeForce GTX 670 a 8 GB RAM, což je na podobnou hru jistě celkem v pořádku.

Česká lokalizace na úrovni textů

Zvuky pouze v angličtině, němčině nebo ruštině, ale s textovou lokalizací se na české jazykové prostředí samozřejmě nezapomnělo. Nejvíce si jistě vyhrajete s multiplayerem, kde si užijete zajímavou akci s přáteli – FIFA 21 online hraní rozhodně více než podporuje, a to na mnoha úrovních, zapojte tedy konzole a PC nebo notebooky, chystá se velkolepá bitva na ostří kopaček.
Systém FUT znamená, že budete někdy muset v případě touhy po externích spolupracovnících vašeho týmu na trávníku dotovat hru svou debetní kartou nad rámec rozpočtu domácnosti. FUT neboli FIFA Ultimate Team po vás bude chtít buď kádr přetékající hvězdným potenciálem za nemalé peníze nebo hráčské umění, kdy budete i s průměrným týmem hrát jako z partesu. Kterou cestu si vyberete? První bude bohužel poměrně drahá, alespoň pro PC hráče, i když FUT zápasy můžete hrát ve dvou a pro nudné zimní večery asi moc lepších variant nenajdete.

Zaplesají i fanoušci kopané pro dámy

Ženské mezinárodní týmy ve FIFA 21 samozřejmě také nechybí, v českém prostředí půjde o obligátní trojlístek Plzeň, Sparta a Slavia, takže na FK Teplice nebo Sigmu Olomouc žel musíme z pohledu něžného pohlaví zapomenout. Nepříliš důvtipní brankáři a obranná hra, která nemá zase tolik společného s realitou, i na to si stěžují recenzenti moderní verze FIFA.
Potěší upravený systém kariér a podpora ofenzivní hry, která pak přinese v kombinaci s hbitýma rukama a myšlením Pirla nebo Giggse dostatek branek, a hlavně potom zábavy, zvláště pokud nehrajete zápasy proti UI. Co nepotěší, je vysoká cena za novou hru, protože FIFA 20 odvede pro fotbalové nadšence, kteří nelpí na nejnovějších sestavách, vlastně dost podobný výkon a nebude stát takové peníze.

Chci hrát hru FIFA 21

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.