Hra Gran Turismo Sport – usedněte za volat více než 300 vozů

Hra Gran Turismo Sport - usedněte za volat více než 300 vozů

Dnes již klasická videohra, která se poprvé podívala na pulty obchodů v říjnu 2017. Sony Interactive Entertainment jsou zárukou vysoké jakosti, vždyť se podíleli například i na Mužích v černém nebo Spidermanovi. Třináctá hra série Gran Turismo je určena pro PlayStation 4 a tým Polyphony Digital jistě zaslouží za svůj počin palec nahoru. Snad jen škoda, že na náhlé změny počasí se tady vlastně vůbec nehraje. Ale nevadí, na to rychle zapomenete, protože bonusů je mnohem víc než mírných nedostatků…

Video trailer gameplay: Hra Gran Turismo Sport

Více než tři stovky aut k mání

Vybírat můžete z rekordního počtu 324 modelů vozů, pokud počítáme i updaty, v původní verzi bylo připraveno 168 autíček a 29 tratí, jejichž počet se později rozšířil, k prosinci 2019, až na rovných dvaaosmdesát. Různá prostředí jsou samozřejmostí, podíváte se prakticky po celém světě, připravena jest taková až symbolická okružní jízda. Namátkou je to třeba Mazda Roadster S nebo Bugatti Veyron, ale i Ford F-150 anebo Mercedes-AMG GT-S, jenž nabídne maximální sílu 503 koní. Říká vám to něco? Pak jste za volantem určitě správně, popřejeme už jen šťastnou cestu! Metacritic přidělili hře 75 bodů ze 100, Game Informer pak 7,75 z 10, hodnocení to jsou určitě dobrá a odpovídající skutečnosti.

Gran Turismo Sport se hodně dobře prodávalo ve Velké Británii, Japonsku nebo Austrálii, dostalo se rovněž do nominace Game Critics Award za rok 2016 v kategorii Nejlepší závodní hra. Oficiální podpora FIA je znát, před zatáčkou musíte hodně přemýšlet a je jasné, že rychlost není vždycky a všude to hlavní. Pokud si ještě pamatujete skromné začátky na první generaci PlayStationu, jste zřejmě skalním fanouškem série Gran Turismo a zřejmě si oblíbíte i v pořadí desátou verzi této oblíbené hry. Když zkusíte do soupeřů jen drcnout, budete velmi pravděpodobně penalizováni, takže si dejte pozor, abyste závodili fair-play. Může vás to jinak stát nejen pověst, ale i vítězství na jinak skutečně výborně zvládnutém okruhu. Grafika je pěkná a čeká na vás také VR režim, kdy se podíváte do zpětných zrcátek a budete mít pocit, jako byste sami seděli za volantem. Proč vlastně ne, že?

Chci hrát hru Gran Turismo Sport

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.