Hearthstone: nejoblíbenější karetní hra světa

Online virtuální free to play karetní hra Hearthstone se dočkala od svého vydání již mnoha rozšíření. Celosvětově ji hraje více než 100 milionů hráčů a tohle číslo se každým rokem navyšuje. Hra sklidila též mnoho významných ocenění, což nabývá silnější dojem a vysokou popularitu. Svou dostupností na všech platformách, tzn stolní počítač, notebook, mobilní zařízení i tablety, dokáže být nedílnou součástí každodenního života.

Principem hry je sestavit balíček třiceti karet, se kterým nastoupíte proti soupeři stejné úrovně. Na výběr je jeden z devíti hrdinů, kdy každý má své speciální karty a schopnosti (hero power). Na začátku hry je náhodným losem určen začínající hráč, přičemž soupeř získá kartu navíc + minci (coin), jenž navýší počet many v jednom kole o jednu hodnotu. Hráči začínají svou hru bez many a každé kolo získají manu navíc až do maximálních deseti. Vždy je avšak možné vyložit pouze karty, jenž nepřevyšují hodnotu v daném kole. Vykládáním karet si hráč staví bitevní linii bojovníků a monster, se kterými mohou útočit na vyložené karty soupeře nebo přímo do jeho hrdiny. Samozřejmostí jsou i kouzla, které lze využít na poškození, léčení, okouzlení nebo i navrácení karet na bitevní linii. S mnoha vydáními se můžeme setkat i s dalšími schopnostmi i kouzly, díky kterým můžete otočit průběh hry ve svůj prospěch. Hlavní hrdina má celkem třicet životů a hráč, jenž soupeři udělí poškození v již zmíněné výši, vyhrává.

Video trailer gameplay: Hra Hearthstone

Hearthstone nabízí celkem čtyři herní módy:

Prvním je „Play“ a jedná se o hru proti hráči, která se dále rozděluje na „Casual“ (běžná hra) a „Ranked“ (začínáte na ranku 25 a postupně díky výhrám se dostanete až na rank 1, kdy následuje „Legend“). V ranked hře jsou vždy hráči na konci měsíce odměněni balíčkem karet a sběratelskou edicí karty. Herní mód play se dále rozděluje na „Wild“, kde se dají využít všechny vydané karty a „Standard“, ve kterém lze využít pouze karty zhruba dvou let po vydání rozšíření.

Druhou částí jsou „Solo Adventures“, ve kterém lze zkoušet balíčky karet ať už proti bossovi nebo pouze proti NPC.

Třetí část „Arena“ je zpoplatněna herní měnou 150 zlatých nebo částkou 2€, kdy si hráč vybere předvoleného hrdinu a sestaví si balíček náhodně vybraných karet. Po vstoupení do arény lze třikrát prohrát a končíte nebo ji můžete celkem dvanácti vítězstvími vyhrát a získat velkolepé odměny.

Poslední částí je „Tavern Brawl“, který se pravidelně mění a hráč získá předvoleného hrdinu a balíček, nebo je nucen si sestavit balíček podle kritérií tvůrci. Zde se jedná zejména o mód pro zábavu a nejsou zde standardní pravidla hry.

I když se jedná o free to play hru, lze si zakoupit dodatečně balíčky karet, portréty hrdinů, rozšíření i arénu za reálné peníze. Balíčky dokáží ulehčit průběh hry nebo je lze využít na sbírání zlatých kartiček, které si lze i vyrobit. Pokud máte svého oblíbeného hrdinu, ať už z Warcraftu III nebo World of Warcraft, Hearthstone nabízí možnost zakoupení portrétů velkého množství hrdinů nebo je lze získat i bezplatně za splnění podmínek.

Osobně jsem hru začal hrát od jeho vydání a svými pravidelnými rozšířeními dokáže vždy překvapit. Jakožto free to play hru doporučuji každému vyzkoušet a lze zaručit hodně zábavy, napětí, ale i možností hraní s přáteli!

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo ji dole okomentuj, díky.