Hra Monster Truck Madness – vraťte se zpět do minulosti

Hra Monster Truck Madness - vraťte se zpět do minulosti

Tohle je bezesporu videohra, na kterou si i fanoušci žánru pamatují spíš matně. Kdo by se zaměřil na rok 1996 v herním průmyslu při dnešních možnostech, že? A přece se točí! Stáhnout si ji můžete zdarma, připravili ji Terminal Reality a vydal Microsoft. Joseph Selinske, Mark Randel, Chuck Carson nebo Kyle Richards, to jsou jména spjatá s herním titulem, jenž běží na enginu Photex. Čekají na vás různé kouty světa a na svou dobu převratné možnosti modifikací v garáži. Stačí zajet a vyladit si svůj vůz k dokonalosti. Téměř!

Video trailer gameplay: Hra Monster Truck Madness

Připraveny jsou legendy truckového závodění

Bigfoot, Snake Bite nebo také Grave Digger, račte si vybrat, variací, které jsou připravené ve hře Monster Truck Madness je totiž celkem dvanáct. Arizona, Yucatan, ale i mnoho dalších různých destinací, nechybí ani dopravní značky nebo zničený most, efekty jsou na polovinu devadesátých let dobře vyladěné. Zahrát jste si přitom mohli na Windows 95, zapotřebí bylo CD s hrou a DirectX 2.0, což je skutečně na dnešní poměry až předpotopní herní požadavek. Připraven byl kromě single playeru také multiplayer. Během vývoje se hra jmenovala Metal Crush, ale pracovní jméno bylo nakonec změněno na neméně impozantní Monster Truck Madness.

Realistická grafika, jízda na asfaltu, ale i tratích, co jsou vhodné pro poněkud zkušenější řidiče. Nechybí ani originálně laděný turnaj, takže kdo má soutěživého ducha, určitě na podobný herní titul rád vzpomíná dodnes. Během prvních šesti měsíců po vydání hry se prodalo více než 140 tisíc kopií, což při tehdejší vybavenosti domácnosti počítači schopnými hrát podobnou gamesu zní jako velmi dobré číslo. Dostala se do dvacítky nejprodávanějších titulů své doby. A například na GameRankings získala slušné hodnocení, tehdy šlo o 77 procent. Graficky na svou dobu průměrná, ale s vynikající hratelností. Tak proč si trochu nezavzpomínat a neužít jeden retro večer? Příležitost se přímo nabízí!

Chci hrát hru

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.