Hra NHL 21 – zažijte zase o něco lepší hokej, bitky i taktiky

Hra NHL 21 - zažijte zase o něco lepší hokej, bitky i taktiky

Zase o něco lepší hokej. Bohužel, počítačovou verzi jsme tu měli naposledy v roce 2009 a zřejmě se nechystá nic, co by nasvědčovalo změně režimu. Hokejová klání budou připravena jen pro konzolové hráče, PC nadšenci si musí nechat bohužel zajít chuť. Na konzoli si ale můžete zahrát nejen za tým, ale i nějakou sportovní hvězdu. Nebo byste rádi v módu Be A Pro vypiplali nadějného hráče a udělali z něj hokejistu první třídy? EA Sports jsou v českých zemích už legendou, z obalu se na vás bude usmívat Alexander Ovečkin. PlayStation 4 nebo Xbox One, záleží na tom, co je vám bližší!

Zajímavá vylepšení začínají kariérním módem

Pro NHL 21 si můžete zkusit, jaké je to stát se mladým talentem, co stoupá výš a výš. Přesně tak, jako v příbuzných herních titulech – Madden NFL nebo také NBA 2K. Začnete v CHL, švédské SHL nebo německé nejvyšší soutěži. A jako nedraftovaný volný hráč zkusíte NHL. Promluvíte si s koučem, spoluhráči, médii a zjistíte, jak to chodí na samém vrcholu sportovní slávy. Zkrátka a dobře, chtělo by se říci, taková simulace života! Zahrát si můžete třeba i arkádový styl tři proti třem, ale také World of Chel, kde jsou hráči jednoduše ohodnocení šesti možnostmi – od bronzové a stříbrné po Diamond a Elite. Dostane se i na mezinárodní hokej, kde si zkusíte atmosféru velké světové akce.
A co se skrývá pod režimem HUT? To je vlastně něco navlas podobného, jako jste už zvyklí třeba ze sesterské hry FIFA. Tedy jinak řečeno, poskládáte si takový Dream Team, ať už dáváte přednost hvězdám hokejového nebe, které už dávno v ledových arénách nebruslí nebo spíše současným klenotům ve světě NHL.

Video trailer gameplay: Hra NHL 21

Až příliš velká podoba s dvacítkou

Na obalu NHL 21 se znovu objeví Alexander Ovečkin, ruský snajpr, jenž se poprvé ukázal v této roli už v roce 2007. Je ale škoda, že zatímco Saša postupuje historickou tabulkou střelců stále výš, NHL se podle řady ohlasů vlastně nikam neposouvá. Opravdu si ho chcete koupit? Podle některých je tu jen dvacítka s novějšími soupiskami, což je snad největší rozdíl znatelný na první pohled! Ve finále proto mnoho hráčů ani nedoporučuje koupi. Vyhozené peníze? To jsou možná až příliš silná slova, ale současně se nabízí jen málo důvodů, kvůli kterým si jednadvacítku pořídit jako příjemné večerní zpestření volných víkendů.

Je ale potěšující, že režim Be A Pro byl více propracován a užijete si tak s ním přece jen více zábavy než v minulosti. Možná až příliš složité menu a jinak jen minimum změn v grafice nebo dění na ledě, to jsou zase mínusy, které NHL 21 bohužel provázejí – a nejen jednadvacítku, jsou tu už pěkných pár let, stejné a stejné, žel, někdy byste hledali rozdílnost spíše pod lupou, někdy možná by bylo vhodné říci, že až přímo pod mikroskopem.

Rychlá hra, která potěší hokejové fandy

Přesně jako v NHL, rychlost nemá mantinely a někdy jen zíráte, co všechno je na ledě vůbec reálné a možné. I ve světě pixelů a fantazie si budete připadat stejně, je však škoda, že v té rychlosti se někdy ztrácí snaha hráčů o kreativitu. Nechybí však individuální kličky pro mnoho hvězdných mladíků, které věrně napodobují svět zámořského hokeje. Ale opravdu je stihnete během pár vteřin? A ještě se plně soustředit na hru? Někdy je to složité a snad až nemožné!
V pořadí třicátá hra NHL série, kterou si zahrajete i na Playstationech páté generace, byla připravena široké hokejové veřejnosti v dílně EA Vancouver. Metacritic dali Xboxové verzi 82 a PS4 verzi 72 bodů. Hodnocení se v mnoha jiných případech pohybuje mezi sedmičkou a devítkou. Jinak řečeno, máte před sebou hru, která je pro hokejové fanoušky hezkým dárkem. Nejde ale o trhák, který by k ledovým hrátkám přitáhl i někoho, kdo ožívá vlivem tohoto sportu jen a pouze v květnu.

Chci hrát hru NHL 21

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.