Hra NHL 22 – zažijte další skvělé hokejové bitvy

Hra NHL 22 - zažijte další skvělé hokejové bitvy

Další skvělé sportovní bitvy! Tentokrát po Alexi Ovečkinovi přejal žezlo Austin Matthews z Toronta Maple Leafs. Je to jediná změna oproti jednadvacítce? Vůbec ne, přichází novodobý engine, s nímž je naděje na atraktivnější hratelnost. Hra vyšla v polovině října, vlastně v tom obvyklém a typickém termínu. Bohužel, ani tento ročník nebude ozdoben PC verzí a zřejmě se nedočkáme ani do budoucích let. EA Sports už na počítačové hráče zanevřelo, naposledy jsme viděli podobnou akci v ročníku s pořadovým číslem 09. Čtvrtá a pátá generace PlayStationu, ale také Xbox One a Xbox Series X/S, to je výčet všech platforem pro hokejové příznivce.

Engine Frostbite 3 nahradil Ignite

Kompletní čeština, ale také změna enginu, místo Ignite je tu Frostbite, stejná změna potkala americký fotbal i neméně populární FIFU. Uvidíte také tým Seattle Kraken, který je od podzimní části sezony 2021 nováčkem NHL. Čeká také česká nejvyšší soutěž, stejně jako pár dalších evropských lig, vše pěkně propracované. Hockey Ultimate Team nebo HUT je režim, který znáte už z dílu s pořadovým číslem 21. Poskládáte si tým z bývalých nebo nynějších superstar ledního hokeje, připraveny jsou desítky zajímavých variací a tím pádem i zábava na dlouhé hodiny. Co víc si přát, když je pro vás NHL miláčkem na celý život?

Připraveny jsou i oblíbené módy 1v1v1 nebo také tři proti třem. A je připraven i soundtrack, v němž nebudou chybět i skladby oblíbených hudebních formací, jako Jxdn, KennyHoopla, Machine Gun Kelly či Arkells. Celkem 43 písní, což je zdaleka nejvíce ze všech dílů moderní NHL. A hudba je jako pomyslná voda na mlýn, protože přichází větší množství změn a po několika letech se tak dočkáme skutečné sportovní revoluce. Led není nikdy stoprocentně rovný, i v tom je realita – škrábanců dostane plocha v arénách za první dvě třetiny dost. A právě tohle je u NHL 22 hodně realistické! O vypíchnutí puku, klasické disciplíně i v NHL, můžeme mluvit také. Šikovný a hbitý chlapec nepůjde tak často na trestnou, jinak řečeno, opět se přibližujeme skutečnosti.

Video trailer gameplay: Hra NHL 22

Zůstává oblíbený režim Be A Pro

Zkuste dostat mladíka až ke hvězdám, naordinujte mu dřinu, spoustu tréninků a seberozvoje, jen proto, aby se stal osobností NHL. Začnete ale jako nedraftovaný kluk, co má jeden velký sen a předpoklady k tomu, aby se mu za splnění dalších podmínek mohlo dařit. Be A Pro je novinkou, která těšila hráče konzolí už v minulém ročníku a ve dvaadvacítce tomu samozřejmě nebude jinak! K dispozici budou nově i X-Factors, jinak řečeno věci, které rozhodují. Jakmile naskočí na led někdo, kdo bude mít schopnost „Přesný laser“, od modré propálí vše, co mu stojí v cestě a přijde mu to jako úplně normální věc, jíž se věnuje denně. A to jsme nastínili jen málo z toho, co hráče konzolí čeká!

Budete si připadat jako v hokejovém manažeru – v režimu nazvaném Organizace si povedete klub po všech stránkách. Kolik vyjdou lístky a co se dá lidem k přestávkovému zakousnutí? Například, ano a možností je mnohem víc! Kromě toho, že nechybí Seattle Kraken, budete si moci přichystat další tým podle svých představ, který projde Expansion draftem také. A začít naprosto od píky (ale vzpomeňme na Vegas, že?). Pravda, umělá inteligence podle recenzí není úplně nejchytřejší, ba dokonce je někdy mdlé mysli a zbrklá, ale když se nad podobné chyby povznesete, čeká vás zase o něco lepší hokej, než byla jednadvacítka. Snad jen škoda, že na PC hráče se asi definitivně zanevřelo. Jak by řekl klasik, když to nepůjde letos, tak už asi vůbec nikdy! Grafika je ale v novém kabátku a jistě vám vezme dech.

Chci hrát hru NHL 22

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.