Hra Pro Evolution Soccer 2017: Největší konkurent FIFA 2017

Typická japonská hra od společnosti Konami, kterou nemusíte znát nutně jenom pod klasickým názvem Pro Evolution Soccer 2017, ale je možné ji znát i pod zkráceným názvem PES 2017. V obou případech se jedná o pokračování celkem oblíbené hry, jejímž cílem je nabídnout hráčům alternativu, pokud nechtějí hrát dnes už klasickou a legendární Fifu.

I Pro Evolution Soccer 2017 samozřejmě nabídne možnost hraní kvalitního fotbalu s prestižními evropskými týmy. Tím, který můžeme považovat za klíčový a který je se hrou PES 2017 přímo spojený, to je jistě FC Barcelona, jejíž prezentaci uvidíte hned na samotném úvodu. Jinak vám ale hra zcela přirozeně nabídne i řadu jiných možností výběru týmu.

Více informací o online hře Pro Evolution Soccer 2017 vám řekne tato rychlá wiki recenze (návod).

Široká škála možností

Na první pohled Pro Evolution Soccer 2017 jasně ukazuje, že se jedná o hru, která je v podstatě pro každého. Pokud máme být konkrétní, tak může vyhovovat jak tomu, kdo hraje nejradši sám za sebe, tak může vyhovovat také tomu, kdy miluje online hraní. Obojí je dostupné. Dále nabídne PES 2017 i několik herních módů, které každému umožní zvolit si, jakým konkrétním směrem se v rámci hry vydá. Na mysli máme třeba velmi oblíbený herní mód Master League, kde se rázem stáváte manažerem konkrétního klubu a vaším hlavním úkolem je postavit z něho ten nejlepší v celé soutěži. Stejně tak ale existují i módy, ve kterých půjde čistě jenom o fotbal jako takový.

Video trailer gameplay: Hra Pro Evolution Soccer 2017

Unikátnost taktiky je na Pro Evolution Soccer 2017 (a patchem) tím nejlepším

Pokud porovnáme hru Pro Evolution Soccer 2017 s neméně známou Fifou, je třeba říci, že unikátem na PES 2017 je rozhodně možnost celkem zajímavě a unikátně taktizovat. Je v podstatě jedno, pro jaký herní mód se konkrétně rozhodnete. Ve všech máte totiž k dispozici taktickou mapu hřiště, na které lze posouvat hráče v podstatě libovolně, podle toho, co od nich očekáváte, i podle toho, co by mohlo být cestou k úspěchu. Velkou předností této možnosti je i její existence v rámci online hraní, díky čemuž může být každé utkání v podstatě nevyzpytatelné a rozhodně tak nezáleží jenom na kvalitě hráčů, ale i na tom, na jakém konkrétním postu, ale i na jakém konkrétním místě hraje.

Hra navazuje na loňskou kvalitu

Lákadlem je určitě i grafika, stejně jako herní dojem. I u Pro Evolution Soccer 2017 je čeština ke stažení (downloadu). I to jsou důvody, proč je Pro Evolution Soccer 2017 tak oblíbeným titulem. Na jednu stranu je sice třeba říci, že změna oproti titulu 2016 je pouze nepatrná, ale na druhou stranu je třeba dodat, že ten byl tak dotažený k dokonalosti, že současná verze jenom staví na skvělé předloze, která je vylepšena, aby vyhovovala i ve všech případných detailech, na které se přišlo. A to pokud jde nejenom o grafiku, ale pokud jde například i o herní zážitek, stejně jako o jednotlivé reakce hráčů, jejich pohyby, možnosti a realistické ztvárnění. V tomto směru jde rozhodně o titul, o kterém můžeme narovinu říci, že zaručeně nezklame.

Velkou výhodou je možnost nastavení České ligy (Czech league). Hru si můžete zahrát na PC, PS4, Xbox One i Xbox 360.

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo ji dole okomentuj, díky.