Hra Call of Duty 1 – první díl série oblíbené válečné střílečky

Call of Duty 1 - první díl série oblíbené válečné střílečky

Druhá světová válka, to je téma, o němž se dá mluvit dlouhé hodiny. A pokud jde o klasické herní tituly, známe jich desítky. Začátek série na podzim 2003 v podání Infinity Ward přinesl další pěkný dílek do skládačky a zábavu na dlouhé zimní večery. Silný realismus, hrdinské sebezapření, boj proti Wehrmachtu zuří na plné obrátky. Ať už vás baví východní nebo západní část fronty, v Call of Duty 1 si vychutnáte obě. First person střílečka, ve které si zahrajete i ve více lidech, a to za doprovodu hudby slovutného Michaela Giacchina…

Video trailer gameplay: Hra Call of Duty 1

Vyberte si jednu ze tří stran velkého konfliktu

Největší válka, jakou do té doby lidstvo zažilo. A vy si můžete vybrat kohokoliv ze Spojenců, protože máte před sebou jednoho společného nepřítele – Wehrmacht, Osu, chcete-li Hitlera. Začněte proto za Američany, Brity nebo Sověty. Podíváte se i do Berlína v závěru války, kdy Němci kladli největší odpor, stejně tak i do Arden nebo ke Stalingradu. Seržant Evans zastupující Brity, mladý dobrovolník Voronin ze Sovětského svazu, ale také americký vojín Martin, s tímto triem se setkáte při hraní prvního dílu Call of Duty.

Kritika? Vlastně téměř žádná, Metacritic napsali 91 bodů ze 100 a GameSpot nebo IGN byli téměř ve stejné linii. Prostě hra, která vás přiková k monitoru, a to nejen tehdy, pokud milujete dějepis celou svou duší i tělem. Ve Velké Británii se Call of Duty prodala v takřka sto tisících kopiích s koncem roku 2003, stačilo tedy jen pár týdnů na první zajímavé číslo.

Dnes už máme dílů celkem sedmnáct

Série v podání Infinity Ward a dalších vývojářů, vydávaná společností Activision, se do dnešního data opravdu rozrostla v míře dosud nevídané. K mání je pouze angličtina a němčina, české lokalizace jsme se nedočkali, ale to je jen malá vada na kráse. Čtyřiadvacet misí, ve kterých vás čeká atmosféra, o jaké se dříve hráčům ani nesnilo – a to jistě nepřeháníme, protože Call of Duty byla nevšední změna na přelomu tisíciletí.

Pokud jde o autenticitu, recenze se shodují, kvarteto kampaní vám přinese zážitek, jako byste byli v centru dění, ať už se zajímáte o východní nebo západní část tehdejších bojišť. Stanete se součástí týmu, nejlepší hra roku 2003 už volá, CoD, jak se někdy označuje ve zkratce, bývala dosti návykovou…

Chci hrát hru Call of Duty 1

Máš rád tuto hru? Dej na ni lajk, sdílej ji nebo nám napiš na Facebook, díky.